reklamı kapat

POPÜLER

Yenilenen MINI modelleri için beklenen Türkiye gelişmesi

Yenilenen MINI modelleri Türkiye yollarına çıkıyor

MINI, Resolute, Untold ve Untamed Edition versiyonlarıyla Türkiye yollarına çıkmak için gün sayıyor. İşte özel versiyonlara ait tüm detaylar.

Ünlü üretici, Türkiye yollarına çıkarmak üzere hazır olan 3 modelinin detaylarını paylaştı. Resolute Edition, 3 Kapı ve 5 Kapı MINI modelleri ile MINI Cabrio’nun geleneksel stilini, özgüvenli duruşunu ve kusuruz karizmasını vurgularken, Untold Edition ile  Clubman’in çok yönlü nitelikleri ve şık tasarımı dışa yansıtılıyor. Bir diğer yeni versiyon olan Untamed Edition ise şehrin sınırlarının ötesindeki maceralara her zaman hazır olan Countryman’in bu özelliğini ön plana çıkarıyor. Marka, kendine özgü ikonik tasarımı ve premium karakteri ile sahip olduğu çekiciliği heyecan verici bir sürüşle birleştiriyor. 3 Kapı, 5 Kapı, Cabrio ve Cooper SE modelleri Resolute Edition ile standart modellerden farklılaşıyor.

Resolute Bronze renkle tamamlanan dış detaylar arasında far çerçeveleri, radyatör ızgarası ve stoplar yer alıyor. Ayrıca yan profilde yer alan hava kanalları, kapı kolları ve bagaj kapağı da bu özel renkle bezeli. üreticinin modellerinde yer alan kaput şeritleri ve kapı eşik panelleri, açık ve koyu altın rengi geçişine sahip biçimde yeniden tasarlandı. Ayrıca bu şeritler Resolute yazısını da bünyesinde barındırıyor. Resolute Edition MINI modellerinin tasarımı Pulse Spoke Black 18 inç boyutundaki hafif alaşımlı jantlarla tamamlanıyor.

Özenle dizayn edilen Resolute Edition marka modellerinin iç mekânında da göz alıcı detaylar otomobil severlere sunuluyor. MINI Yours Leather Lounge varyantı, ince işçilikle hazırlanan dikiş detaylarıyla öne çıkıyor. Ayrıca koltuk başlıklarında yer alan Union Jack motifi de opsiyonel olarak eklenebiliyor.

Resolute Edition modelleri, markanın en gelişmiş işletim sisteminin yeni sürümüne sahip. Kullanıcılar, 8,8 inç boyutundaki dokunmatik multi medya ekran üzerinden canlı widget’lere akıllı telefonlarda uygulanan kaydırma hareketiyle hükmedebiliyorlar.

MINI Clubman Untold Edition daha sportif

Standart MINI modellerine göre daha geniş boyutları ve ferah iç hacmiyle öne çıkan Clubman, Untold Edition ile bu özelliklerine sportifliği de ekliyor. Untold Edition ile birlikte gelen Sage Green gövde rengi ve John Cooper Works Aerodinamik gövde kitinden esinlenerek tasarlanan ön ve arka rüzgarlıklar, MINI Clubman’e dinamik bir görünüm sağlıyor. Ayrıca motor kaputu ve tavan arasında uzanan beş adet dar şerit, Untold Edition’a özel olarak otomobildeki yerini alıyor. Ayrıca  Clubman Untold Edition, 18 inç boyutundaki Untold Spoke jantları ile uyum içinde olan parlak siyah kapı kolları, egzoz uçları, marka logoları ve siyah renkli model yazılarıyla dış tasarımını tamamlıyor.

Untold Edition ile gelen sportif dış detaylar,  Clubman’in içinde de devam ediyor.  Yours Leather Lounge Sage Green olarak adlandırılan kabin, sportif sürücü ve ön yolcu koltuğuyla destekleniyor.

Alternatif olarak Carbon Black varyantlı sportif koltuk da tercih edilebiliyor. Clubman Untold Edition, sahip olduğu özel tasarım detaylarına ek premium standart ekipmanların ötesinde donanımları da marka severlere sunuyor. Adaptif Led Farlar, MINI Driving Modes ve Interior Light Package bunlardan öne çıkanlar arasında bulunuyor.

Countryman Untamed Edition

Markanın macera odaklı, dört tekerlekten çekişli modeli Countryman, Untamed Edition ile şıklık ve çok yönlülüğü simgeliyor. Countryman Untamed Edition kullanıcısını spontane olarak doğaya çıkmaya ve yeni yollar keşfetmeye teşvik eden unsurlara sahip. Bu detayların başında ise Momentum Gri gövde rengi geliyor. Gövdenin ötesine geçtiğinizde Momentum gri renkle boyalı; ön alt koruma, alt hava giriş çevresi ve ön rüzgarlık otomobilin maceracı duruşunu destekliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kapıların alt kısmında bulunan dört çapraz şerit, Countryman Untamed Edition’ın her türlü şartta yola çıkmaya hazır olduğunu gösteren detay olarak göze çarpıyor. Ayrıca çift tonlu tasarlanan 18 inç boyutundaki alaşım jantlar bu donanıma özel olarak sunuluyor.

Tavan ve dış ayna kapaklarına ek, Untamed Edition’daki  Countryman’in tavan rayları ile far muhafazaları da siyah renkte. Untamed Edition Countryman’in kabininde doğadan ilham alan yeşil ve mavi tonları hâkim. Özel olarak Highland Green ile renklendirilen MINI Yours Leather Lounge spor koltukları mavi ve yeşil kontrastına sahip dikişler tamamlıyor.

Yeni modeller yanında bunlar da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display