reklamı kapat

POPÜLER

YouTube trendlerine ne kadar hakim olduğunuzu test edin

Dijital ortamın sürekli değişen yapısı sağolsun, trendleri takip etmek öyle çok kolay değil. Ancak YouTube‘un trend videoları konusunda akademik makale yazacak kadar bilgili ve güncel olduğunuzu düşünüyorsanız, bunu test etmek mümkün.

YouTube’un trend bilginizi test edebileceğiniz internet sitesi DEJA:VIEW, diğer kullanıcılarla beraber oynayabileceğiniz eğlenceli bir oyun aynı zamanda. Sizi rastgele bir kullanıcıyla eşleştiren sistem, arka arkaya 10 soru soruyor. Her bir soruya cevap vermek içinse sadece 10 saniyeniz var. Sorular YouTube’da trend olan videolara göre hazırlanıyor. Yani o an en popüler neyse, o. Amaç elbette soruları doğru cevaplayarak puan toplamak.

Hesabınızla giriş yaptığınız takdirde bu mini oyundaki ilerlemenizi kaydedebiliyor, topladığınız puanlarla yeni başarımlar elde ediyor ve seviye atlıyorsunuz. Ayrıca oyun sırasında karşınıza çıkan videoları turu bitirdikten sonra izleyebilirsiniz. Böylelikle kaçırdığınız herhangi bir popüler içeriğe dair bilgi de edinmiş oluyorsunuz. Tabii söz konusu trend içeriklerin YouTube’un Amerika sayfasından derlendiğini ve Türkçe dil seçeneği olmadığını belirtelim.

Bilgisine güvenen YouTube tutkunları DEJA:VIEW’a buradan ulaşıp kendini test edebilir.