reklamı kapat

POPÜLER

11.22.63

Doctor Who

12 Monkeys

Frequency

Outlander

Timeless

DC's Legends of Tomorrow

Travelers

Making History

Zaman yolculuğu içeren harika bilim kurgu dizileri

24 Şubat 2017

Her geçen gün yeni bir dizinin tanıtıldığını günümüzde birçok bilim kurgu dizisi de izleyicilerle buluşuyor. Elbette zaman yolculuğu içeren hikayeler bilim kurgu sevenlerin gönlünde oldukça ayrı bir yere sahip. Bu listemizde ekran macerası devam eden ve zaman yolculuğunu konu eden başarılı bilim kurgu dizilerini listeledik.Doctor Who
IMDb Puanı: 8.8

Listemize zaman yolculuğu denince akla ilk gelen yapımlardan biri olan Doctor Who ile başlıyoruz. Elli yılı aşkın süredir ekrana gelen bu yapım Doktor isminde bir uzaylının zaman yolculuğu maceralarını konu ediyor. Ona genellikle dünyadan biri yoldaşlık ediyor. Her ne kadar zaman yolculuğu hikayede önemli bir etken olsa da, dizi aslında bundan çok daha fazlasını vadediyor.


12 Monkeys

IMDb Puanı: 7.6

12 Monkeys isminden de anlaşılabileceği üzere 1995 yapımı aynı isimli filme dayanıyor. Hikaye kahramanlarımızdan James Cole’un 2043’ten günümüze dönmesiyle başlıyor. Kıyamete her geçen gün yaklaşan bir gelecekten gelen kahramanımız bu felakete engel olmaya çabalıyor.


11.22.63

IMDb Puanı: 8.3

Stephen King’in aynı isimli romanından uyarlanan 11.22.63’te lisede öğretmenlik yapan Jake Epping’in zaman yolculuğuna şahit oluyoruz. Amerikan başkanlarından John F. Kennedy’nin öldürüldüğü güne geri dönen bu adam yaşananlara engel olmaya çabalıyor ancak önüne birçok engel çıkıyor.


Outlander

IMDb Puanı8.5

Diana Gabaldon’ın aynı isimli kitap serisine dayanan Outlander zaman yolculuğu ile tarihi ögeleri bir araya getiriyor. İsteği dışında 200 yıl geçmişe giden Claire, İngiltere ile İskoçya arasında patlak vermek üzere olan iç savaşın ortasında kalıyor. O tarihi değiştirmeye çalışırken, zaman yolculuğu da onun hayatını değiştiriyor.


Frequency

IMDb Puanı: 7.7

2000’de vizyona giren Frequency filmine dayanan dizide zaman yolculuğu biraz farklı bir şekilde ele alınıyor. Günümüzde polis olarak görev yapan Raimy Sullivan radyo frekansı sayesinde 1996 yılında ölen babasıyla iletişim kurabildiğini fark ediyor. Onun geçmişi değiştirme çabası günümüzü değiştirmeye başlıyor.


Timeless

IMDb Puanı: 7.6

Yakın zamanda ekrana gelmeye başlayan Timeless’ta gizemli bir suçlu zaman makinesi çalarak geçmişe dönüyor ve önemli olayları değiştirmeye başlıyor. Bir araya gelmesi pek de muhtemel olmayan bir üçlü onun peşine düşüp, tarihi değiştirmesine engel olmaya çabalıyor. Bu süreçte bilmedikleri birçok şeyi keşfedip ve tarih kitaplarında okudukları dönemleri yaşamaya başlıyorlar.


DC’s Legends of Tomorrow

IMDb Puanı: 7.1

Legends of Tomorrow, DC’nin az tanınan süper kahramanlarını bir araya getiriyor. Gelecekten gelen ve zaman yolculuğu teknolojisine sahip olan Rip Hunter yetenekli insanlardan bir ekip oluşturuyor. Hep birlikte gelecekte yaşanacak felaketlere engel olmaya ve insanlık için büyük tehlike oluşturan kötüleri yenmeye çalışıyorlar.


Travelers

IMDb Puanı: 8.1

Netflix üzerinden seyredilebilen Travelers’ta insanlığın sonuna engel olmak isteyen bir grup insan bedenlerini değil, sadece bilinçlerini 21. yüzyıla geri gönderiyor. Sahip oldukları bilgiler sayesinde geleceğini bildikleri sona engel olmaya çalışıyorlar.


Making History (Yeni dizi)

Yakın tarihi: 5 Mart

Profesör olan Dan zaman yolculuğu yapmasına olanak sağlayan bir teknoloji geliştiriyor. Ancak geçmişe yaptığı düzenli seyahatler tarihin akışını değiştirmeye başlıyor. O da tarih profesörü olan Chris’in yardımını almaya karar veriyor. Böylece Dan, geçmişteki kız arkadaşı Deborah ve Chris beklenmedik maceralara yelken açıyor.

YORUMLAR