reklamı kapat

POPÜLER

ZTE’nin yeni telefonu göz okuma özelliğiyle geliyor

Parmak izi okuyucular akıllı telefonlarda henüz yeni yaygınlaşıyor ve halen çoğu üst segment cihazda dahi bu özelliğe rastlanmıyor. Ancak parmak izi okuyucusunun bir adım ötesine gitmek isteyen ZTE, yeni cihazına göz okuyucuyu dahil ediyor.

Snapdragon 801 ile birlikte gelen Grand S3 modelinde 5,5 inç büyüklüğünde Full HD ekran yer alıyor. 16 megapiksel arka kameraya sahip cihazın ön tarafında ise 8 megapiksel çözünürlüğünde kamera konumlandırılmış durumda. İçerisinde 3 GB RAM yer alan Grand S3’ün fiyatının 500 dolardan daha aşağıda olacağı söyleniyor.

Özellikleriyle gayet başarılı bir telefon izlenimi veren Grand S3’ün asıl dikkat çeken noktası ise EyeVerify göz algılama teknolojisi. Ön kameranın yüksek çözünürlüklü görüntü kaydı yapabilmesi sayesinde gözü kolaylıkla algılayan cihaz, buna göre telefona erişim izni sağlıyor. Böylece telefona giriş izni olmayan kullanıcıların kişisel verilere erişmesinin de önüne geçilmiş oluyor. İlk olarak Çin’de piyasaya sürülmesi planlanan cihazın diğer ülkelere ne zaman geleceği henüz bilinmiyor