TEST ETTİK
PlayStation VR incelemesi PlayStation VR incelemesi

POPÜLER

2

Apple, haritalar uygulamasını geliştirmek için 2 yeni firmayla anlaştı

Harita hizmetini kullanıcılara ilk sunduğu dönemlerde eleştiri oklarının hedefi haline gelen ve yanıltıcı yol tarifleri vermekle suçlanan Apple, harita uygulamasını geliştirmeye devam ediyor. Daha önce de farklı bölgelerle ilgili bilgi sağlaması için 10’dan fazla firmayla anlaşmaya giden Apple, bu kez de 2 yeni firmayla anlaşma imzaladı.

GasBuddy ve GreatSchools isimli firmalarla yapılan anlaşmaların neler getireceğini aşağı yukarı tahmin etmişsinizdir. GasBuddy’nin sağlayacağı bilgiler aracılığıyla harita üzerinde benzin istasyonlarının yerlerinin daha iyi görüntülenebileceği söyleniyor. GreatSchools ise okulların yerlerinin bulunmasını sağlıyor ve özellikle öğrenciler için önemli bir kolaylık sunuyor. iOS’in gelecek 8.2 ve 8.3 güncellemelerinde haritaların bu yeni sistemlerle birlikte güncellenmesi bekleniyor. Ayrıca Apple’ın iOS 9‘da da haritayla ilgili önemli yenilikler yapacağı düşünülüyor.

YORUMLAR
  • Atakan Arısoy

    çok garip. Samsung dedikodularla resmen dalga geçiyor, Apple’da ise dedikodular hep gerçek oluyor. kemikleri sızım sızım sızladı Steve Jobs’un.

  • Erdem Aksoy

    Neden bu kadar uğraşıyorlar anlamıyorum.

ANKET

Oyun oynarken en çok vakit geçirdiğiniz platform hangisi?

Loading ... Loading ...