TEST ETTİK
Huawei P9 lite 2017 incelemesi Huawei P9 lite 2017 incelemesi

POPÜLER

BlackBerry akıllı telefon pazarından çekilebilir

Son birkaç yıldır BlackBerry’de işlerin pek iyi gitmediği yönünde haberler geliyor, hatta BlackBerry’nin iflasa sürüklendiği bile iddia ediliyordu. Konuyla ilgili en kesin bilgi şirketin CEO’su John Chen’den geldi.

BlackBerry’nin geleceğiyle ilgili olarak Code Mobile konferansında konuşan Chen, telefon satışları bir yıl içerisinde beklenen düzeyde kar getirmediği takdirde şirketin akıllı telefon pazarından çekilebileceğini belirtti. Bir diğer yandan özellikle Amerika’da BlackBerry’e halen ilgi olduğuna dikkat çeken John Chen, diğer telefonlarda bulunmayan üst seviye güvenlik özelliklerinin BlackBerry telefonlarda bulunduğunu ve bu nedenle de cihazların ilgi gördüğünü ifade etti.

Kanadalı şirket şu sıralar BlackBerry Priv adı verilen Android tabanlı bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Kızaklı klavyesi ve BlackBerry’nin kendine has arayüzüyle öne çıkan cihazın şirketin son kozlarından biri olduğu düşünülüyor. Bu telefonun şirkette işlerin yeniden rayına girmesini sağlayıp sağlamayacağını ise zaman gösterecek.

YORUMLAR
ANKET

Oyun oynarken en çok vakit geçirdiğiniz platform hangisi?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...