reklamı kapat

POPÜLER

1.000 beygirlik BMW E21 3 Serisi Lamborghini Aventador’a karşı [Video]

BMW 3 Serisi’nin atası olarak kabul edilen birinci jenerasyon, Lamborghini ailesinin en tepesinde yer alan Aventador’a stop lambası gösterebilir mi?

2017 yılı itibarıyla BMW 3 Serisi’nin başlangıç noktasını sokaklar görmemiz pek mümkün değil. E21 koduyla üretim hayatına başlanan BMW 3 Serisi bugün F koduyla sokaklarda son temsilcileriyle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Döneminin önemli kompakt otomobillerinden olan E21 3 Serisi’ne baktığımızda 1975 ile 1983 yılları arasında üretim bandında olduğunı ve genel bazda yaklaşık 1,3 milyon adetlik bir rakamla üretildiğini görürüz. Artık klasikler arasına girmeye başlayan bu jenerasyon bir kesim otomobil tutkunları için halen günümüzün son model spor modellerine tercih ediliyor. Peki artık miadını doldurmuş olarak görünen bu otomobilin Lamborghini ürün gamının en tepesinde yer alan Aventador’a stop lambası göstermesi mümkün olabilir mi?

Artık proje otomobili olarak görülmeye başlanan seriye yapılan geliştirmelerle aracın sınırları inanılmaz noktalara çekilebiliyor. Bunun en güzel örneklerinden birisine sorduğumuz bu sorunun cevabı niteliğinde bir drag yarışı sahne oluyor. Araç üzerinde yaptığı geliştirmelerle 40 yıllık bir canavarı 1.000 beygire yükselten araç sahibi Aventador’un sahibine belki de hayatı boyunca unutamayacağı bir tecrübe yaşatıyor diyebiliriz. Yarışın ilk adımında geriye düştüğünü gördüğümüz E21 kısa bir süre sonra müthiş bir şekilde ivmelenerek öne geçmeyi başarıyor. Hem Aventator hem de E21’in içerisinde görüntülerin yer aldığı yarış videosuna haberin ana görseli üzerinden ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR