reklamı kapat

POPÜLER

Tachyon Speed
Tachyon Speed
Tachyon Speed
Tachyon Speed
Tachyon Speed
Tachyon Speed
Tachyon Speed
Tachyon Speed
Tachyon Speed

1.250 beygirlik elektrikli RAESR Tachyon Speed, reklam filminin yıldızı oldu [Video]

11 Kasım 2017

Tesla‘nın tüm dünyada popüler hale getirdiği elektrikli otomobiller çeşitlenmeye devam ediyor. Bunların en güçlülerinden RAESR Tachyon Speed ise E.ON enerji şirketinin reklamında karşımıza çıkıyor.

Rice Advanced Engineering Systems ya da kısaca RAESR tarafından geliştirilen Tachyon Speed, tamamen elektrikli bir süper spor otomobil modeli. Karbon fiber gövde üzerine kurulan araç, altı adet elektrik motoruyla tam 1.250 beygir güç üretebiliyor. Elektrikli olduğu için bu gücü kayıpsız ve anlık olarak yola aktarabilen araç, tasarımıyla da harika görünüyor. E.ON enerji şirketinin reklamında oynayarak dikkatleri üzerine çeken araç, 0’dan 100 km hıza sadece 3 saniyede çıkabiliyor. 200 km hıza ise 7 saniyede çıkabilen araç, bu ivmelenmeyi 400 km hıza kadar çıkartabiliyor. Normal kullanım şartlarında 240 km menzili bulunan Speed, ayarlanabilir rüzgarlığıyla kullanım moduna özel olarak çok yüksek yere basma kuvveti sunabiliyor.

Tachyon Speed
Tachyon Speed
Tachyon Speed

Batman’in aracı değil süper spor elektrikli otomobil Tachyon Speed

Elektrikli otomobiller için kurulan şarj istasyon ağı için çekilen reklamda dikkat çeken bazı diğer araçlar da bulunuyor. Tachyon ile drag yarışına girişen bu araçlar arasında elektrikli “monster truck” Bigfoot, elektrikli Porsche 356, elektrikli VW Beetle ve elektrikli yarış motosikleti yer alıyor. Özellikle son sahnesi güldüren bu reklamı aşağıda izleyebilirsiniz;

Video