reklamı kapat

POPÜLER

1 milyon dolar ödüllü drone turnuvası [Video]

Motor sporlarına artık yavaş yavaş drone’ları da ekleyeceğiz anlaşılan. Amerika’da düzenlenen Drone Racing League‘den sonra artık daha büyük çaplı, uluslarası bir drone müsabakası var: World Drone Prix.

Organizatörler ileride farklı şehir ve ülkelere de yaymak üzere yola çıktıkları Dünya Drone Şampiyonası için ilk durak olarak Dubai’yi seçmiş durumda. Bunun sıradan bir drone uçurma aktivitesi olmadığını, ileride çok daha büyük bir fenomene dönüşeceğini para ödülünden bile anlamak mümkün. Zira Dünya Drone Şampiyonası’nda toplam 1 milyon dolar para ödülü dağıtılacak.

Drone’lar için düzenlenen 600 metrelik özel bir parkurda yarışacak olan katılımcılar için yaş veya ülke kısıtlaması yok. Çeşitli kurallara göre 150 kişinin yarışmaya hak kazanacağı organizasyonda daha sonra bu sayı 32’ye indirilecek ve asıl yarış o zaman başlayacak. Eleme usulü düzenlenecek yarışın birincisi büyük ödülü almaya hak kazanacak. Onun dışında en iyi freestyle, en hızlı tur zamanı, en yaratıcı drone gibi farklı kategorilerde de ödül dağıtılacak.

11-12 Mart tarihlerinde düzenlenecek Dünya Drone Şampiyonası için daha detaylı bilgilere resmi web site üzerinden ulaşabilir, önümüzdeki sene katılmak için şimdiden hazırlıklara başlayabilirsiniz.

VİDEO