reklamı kapat

POPÜLER

Türkiye'de satılan en pahalı akıllı telefon

1 TB iPhone 15 Pro Max, tam 100 bin TL’yi geride bıraktı!

 - Güncelleme: 04 Mart 2024 16:35

Bugün Apple tarafından yapılan zam sonrasında tarih yazıldı, 1 TB depolamalı en üst iPhone 15 Pro Max modeli tam 100 bin TL’yi geride bıraktı.

iPhone 15 ailesindeki en üst seviye model iPhone 15 Pro Max, 1 TB’lık depolamalı versiyonu ile Türkiye’de bir ara 92.999 TL fiyatla satılıyordu. Bundan önce yapılan zam sonrasında ise telefon neredeyse 40 bin TL vergiyle beraber 99.999 TL’ye yükselmişti. Bugün yapılan yeni zam kapsamında ise 100 bin TL aşıldı, telefon gerçekten inanılmaz şekilde tam 107.999 TL’ye ulaştı. Peki bu inanılmaz fiyatların arkasında tam olarak ne yer alıyor? Türkiye’de yüksek kurun vurduğu telefonlardan bir de Kültür Bakanlığı Payı, TRT Bandrol Ücreti, ÖTV ve KDV alınıyor. Bunlar üst üste bindiği zaman bir telefonun Türkiye’ye giriş fiyatı ile vatandaşların ödemesi gereken satış fiyatı arasında tam iki kat fark oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max için kendisi şunları aktarıyordu: “Havacılık ve uzay sınıfı titanyum tasarımıyla güçlü fakat hafif bir yapıya sahip olan iPhone 15 Pro serisi, Apple’ın bugüne kadarki en hafif Pro modellerini içeriyor. Konturlu kenarlara sahip olan yeni tasarım, özelleştirilebilir Eylem düğmesi sayesinde kullanıcıların iPhone deneyimlerini kişiselleştirebilmelerini sağlıyor. Kameradaki güçlü gelişmeler, yedi profesyonel lense eşdeğer özelliklerle olağanüstü görüntü kalitesini mümkün kılıyor.

Şimdi daha gelişmiş olan 48 MP Ana kamera sisteminin varsayılan yeni 24 MP süper yüksek çözünürlük seçeneği, Odak ve Derinlik Denetimi ile yeni nesil portre çekimi, Gece modu ve Akıllı HDR özelliklerinde iyileştirmeler ve yalnızca 15 Pro Max’te bulunan yepyeni bir beş kat Telefoto kamera bu özellikler arasında öne çıkıyor. A17 Pro, yeni nesil oyun deneyimlerini ve profesyonel düzeyde performansı mümkün kılıyor.

Yeni USB-C konnektör, USB 2’den 20 kata kadar daha hızlı olan USB 3 ile süper güçlere sahip. Üstelik yeni video formatlarıyla birlikte, daha önce mümkün olmayan güçlü profesyonel iş akışlarında çalışma imkanı sağlıyor. iPhone 15 Pro serisi, Apple’ın yenilikçi uydu altyapısından yararlanan uydu ile Yol Yardımı Desteği ile telefon şebekesi dışındaki bir yerde aracıyla sorun yaşayan kullanıcıların yardım çağırabilmelerini sağlıyor.”

iPhone 15 Pro Max yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli