reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

10.5 inçlik iPad Pro’yu parçalarına ayırdılar

Apple’ın uzun süredir beklenen yeni iPad Pro modeli nihayet geçtiğimiz günlerde tanıtıldı. Daha ince çerçeve, gelişmiş performans ve yeni özellikler vadeden 10,5 inçlik iPad Pro, cihazların tamir edilebilirliğini ölçen iFixit’in masasının konuğu oldu. 

Advertisement

iFixit’in belirttiğine göre 10,5 inçlik iPad’in iç tasarımı 9,7 inçlik modele göre oldukça benzerlik gösteriyor. Yalnızca birkaç küçük değişikliğin yapıldığı ifade ediliyor. Tabletin Wi-Fi sürümünde LTE versiyonda normalde antenin yer aldığı bölümde küçük siyah plastik parçaların bulunuyor olması dikkat çekiyor. Bu parçaların ekranın daha iyi tutturulması için yerleştirildiği belirtiliyor. Öte yandan ekranın kablolarının da çok sıkı bir şekilde gövdeye sabitlendiği ve dolayısıyla ekranı gövdeden ayırmanın hiç de kolay olmadığı söylenenler arasında yer alıyor. Kabloların Philips vidalarıyla tutturulduğu belirtiliyor.

Yapılan incelemeler, yeni iPad’de Micron Technology markalı 4GB’lık 1600MHz hızında LPDDR4 RAM yer aldığını doğruluyor.  Telefonun hafıza biriminde ise Toshiba’nın imzası bulunuyor.

Sonuç olarak iFixit, yeni 10,5 inçlik iPad Pro’ya 10 üzerinden 2 puan veriyor.  Puanın bu kadar düşük olmasının nedeninin iPad’in iç donanımının çok sıkı bir şekilde gövdeye yerleştirilmesi ve dolayısıyla cihazı tamir etmenin çok zor olması olduğu ifade ediliyor. iFixit’in yaptığı incelemenin detaylarına buradan göz atabilirsiniz.