reklamı kapat

POPÜLER

12 saatlik emeğiyle kendine hayran bırakan makyaj sanatçısı

23 Ağustos 2017

Makyaj denildiğinde birçoğumuzun aklına kadınların günlük hayatında kullandığı, arzu edildiğinde kusurları kapatmaya yardımcı olan bir yöntem geliyor. Fakat makyaj kimi zaman bir sanat formu olarak da kullanılabiliyor. Ines Kuš da makyajı kendini farklı şekillerde ifade etmek için kullananlar arasında yer alıyor. Onun kimi zaman 12 saat harcadığı makyaj çalışmaları ise kendine hayran bırakıyor.

Hırvatistan’ın başkenti olan Zagreb‘de yaşayan yetenekli isim fotoğraf, moda tasarımı ve çizim gibi birçok farklı alanda yeteneklerini geliştirme fırsatı bulmuş. Fakat asıl istediği sonuçları yüzüyü farklı şekillerde boyayarak elde edebildiğini fark etmiş. Çevresinden ve anlık olarak hissettiklerinden ilham alan Ines Kuš yüzünü bir tuval gibi kullanıyor. Doğal sınırları yok sayarak oldukça enteresan sonuçlar elde etmeyi başarıyor. Ona göre makyaj sanatı fazlasıyla hassas. 12 saat boyunca verdiğiniz emek, yüzünüzü yıkamanızla birlikte ortadan kaybolabiliyor. Buna rağmen yüz boyamanın zorlu ve keyifli bir yanı olduğuna inanıyor. Çalışmalarında kimi zaman yaratıcı kimi zaman ise ürkütücü olmayı tercih ediyor. Elde ettiği yanılsamaları ise fotoğrafını çekerek ölümsüzleştiriyor.

Ines Kuš’un şaşkınlık yaratan çalışmalarını haberimizin girişindeki galeride bulabilirsiniz. Bu makyaj sanatçısına dair daha fazla bilgi almak istiyorsanız, onun resmi Instagram hesabına buradan göz atabilirsiniz.

YORUMLAR