reklamı kapat

POPÜLER

DC filmlerinin son umudu Batman’in eşsiz dünyası

Man of Steel, Batman v Superman ve Suicide Squad gibi hayal kırıklığı yaratan filmlerin ardından Warner Bros. herkesi şaşırtan bir karara imza atıyor. Bundan sonra DCEU ile bağımsız DC uyarlamaları da izleyeceğiz!

Warner Bros.‘un farklı bir yol izleyeceğine dair ilk kararı kısa bir süre önce öğrendik. Paylaşılan ilk bilgilere göre yeni Joker filmi geliyor fakat bu filmin başrolünde Jared Leto olmayacak. Aksine yapımcılığını Martin Scorsese‘in üstleneceği bu proje için genç bir oyuncu seçilecek. DC dünyasından bağımsız, Taxi Driver havasına sahip bir film yaratılacak. Joker’in geçmişi, nasıl tanıyıp bildiğimiz haline dönüştüğü anlatılacak. Gotham ise çizgi romandan kopup gelmiş gibi değil de, gerçek bir şehir gibi hissettirecek. Dolayısıyla bu hikaye DC’nin sinema evreninden bağımsız olacak.

Hayranları ikiye bölen bu kararın ardından DC’nin bağımsız hikayelere devam etmesi bekleniyor. Bildiğiniz gibi DC çizgi romanlarından uyarlanan diziler ve animasyon yapımlar kendilerine ait bir dünyada geçiyor. Örneğin Arrow, The Flash ve Supergirl aynı evrende geçiyor. Gotham ve Black Lighting ise bu dizilerden bağımsız ilerliyor. Aynı mantıkla bağımsız birçok DC filmi geleceği düşünülüyor.  Bu gelişmenin ardından akla bağımsız olarak sinemaya aktarılabilecek birçok hikaye geliyor. Efsane animasyon serilerden Batman Beyond‘un yanı sıra daha önce duyurulan Nightwing filminin solo bir hikaye olması mümkün. Bunun yanında Gotham City Sirens için de benzer bir ihtimal bulunuyor. Ancak henüz Joker dışında hangi kahramanların bağımsız filmlere kavuşacağı belli değil. Kısacası bizlere yine beklemek düşüyor.