reklamı kapat

POPÜLER

12 yıl aradan sonra Age Of Empires IV geliyor! [Video]

Gerçek zamanlı strateji oyunları arasında en sevilen isimlerden biri olan Age of Empires serisi 12 yıl aradan sonra dördüncü oyunu duyurdu.

Gamescom oyuncuların tüylerini diken diken eden duyurulardan birine şahit oldu. Microsoft Age of Empires IV müjdesini oyunculara verdi. Dawn of War serisinin geliştiricileri Relic Entertainment‘ın üstlendiği yapım 12 yıllık ardan sonra PC oyuncularıyla buluşmaya hazırlanıyor.

Ne yazık ki oyuna ilişkin herhangi bir oynanış videosu paylaşılmadı. Yayınlanan tanıtım fragmanında Roma İmparatorluğu’ndan samuraylara, devrimcilerden kabilelere uzanan geniş bir yelpaze sunuluyor. Pek çok farklı periyoda şahitlik edeceğimiz oyun için şimdiden beklentilerimizi yükseltmiş durumdayız. Ancak ne yazık ki oyun için şimdilik net bir çıkış tarihi bulunmuyor.


Microsoft’un Age of Empires ile ilgili tek duyurusu dördüncü oyun olmadı. Age of Empires II ve Age of Empires III’ün “definitive” versiyonları da yolda. Age of Empires II’nin 2013’te bir kez daha elden geçirilmiş; iyileştirilmiş doku ve çözünürlükle kullanıcıların beğenisine sunulmuştu.