reklamı kapat

POPÜLER

solarin
solarin
solarin

14 bin dolara Android’li telefon [Video]

Sirin Labs isimli İngiltere merkezli bir şirket dünyanın en güvenli telefonu olarak lanse edilen Solarin’i gün ışığına çıkardı. Askeri standartları sağlayan yüksek güvenlik sistemiyle üst düzey yöneticileri hedef alan telefonda Shielded Mode isimli bir özellik kullanılıyor. Bu özellik sayesinde telefonun sesli görüşmelerde ve mesajlaşmalarda en üst düzey güvenliği kullanıcılara sunduğu belirtiliyor.

Dahili güvenlik yazılımlarıyla güvenliği en üst düzeyde sağlayan Solarin güvenlik sistemi haricinde sahip olduğu özelliklerle de dikkat çekiyor. Snapdragon 810 işlemciden, 4 GB RAM’den ve 4.000 mAh kapasiteli pilden güç alan telefonun ön kısmında 2K çözünürlüklü 5,5 inç IPS ekran bulunuyor. Telefonun arka kısmına bakıldığında ise 23,8 megapiksel çözünürlük sunan kamera göze çarpıyor. Kamera doğru ve hızlı odaklama için lazer otofokus sisteminden yararlanıyor. Düşük ışık koşulları için hem arka hem de ön tarafta flaşın yer aldığı telefonda hızlı şarj özelliğinin de kullanıldığını unutmadan söyleyelim. 128 GB dahili hafızanın tercih edildiği telefonun depolama alanı ise artırılamıyor.

Piyasaya çıkış tarihi henüz belli olmayan telefonun fiyatı ise dudak uçuklatacak cinsten. Solarin’in yurtdışındaki satış fiyatı tam 14 bin dolar.

VİDEO