reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai Elantra N Line

2021 Hyundai Elantra ve Santa Fe’den üst düzey güvenlik başarısı

Amerikan Otoyol Güvenliği ve Sigorta Enstitüsü, 2021 Hyundai Elantra ve Santa Fe’yi en üst seviye güvenlik derecelendirmesiyle ödüllendirdi.

Hyundai cephesinin yakın zamanda piyasaya sunduğu yeni modelleri Elantra ve Santa Fe, üst düzey aydınlatma sağlayan LED farlarıyla Amerikan Otoyol Güvenliği ve Sigorta Enstitüsü (IIHS) tarafından en güvenlikli otomobiller kategorisinde ödüllendirildi. 2021 Top Safety Pick ödülüne layık görülen Elantra ve Santa Fe, Hyundai’nin 2021 TSP veya TSP Plus derecesi alan sekizinci ve dokuzuncu modelleri. Hyundai, yedi modelinde Top Safety Pick derecesine ulaşırken ve iki modelinde de Top Safety Pick Plus seviyesini elde etti. IIHS, Avrupa’daki Euro NCAP ile benzer değerlerde çarpışma testleri ve otoyol güvenliğini sağlayacak araştırmalarıyla öne çıkıyor.

2020 Hyundai Santa Fe

Hyundai Santa Fe ile birlikte SUV segmentinde de tüm aile başarıya kavuşuyor

TPS ödüllü tüm Hyundai SUV modelleri çarpışma testlerinden başarıyla ayrılarak yaya ve yolcu güvenliği konusunda standart destekleriyle öne çıkıyor. Hyundai ayrıca, opsiyonel olarak sunduğu ön çarpışma önleme sistemi ve LED farlarıyla bugün otomotiv endüstrisinde güvenlik donanıma en fazla yer veren marka olarak üçüncü sırada yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TSP ödülünü kazanmak için araçların sürücü ve yolcu tarafı çarpışma testlerinden başarılı sonuç alması gerekiyor. Ayrıca, orta şiddetli çarpışma testlerinin yapıldığı ön, yan, tavan sertliği ve koltuk başlığı dahil olmak üzere toplam altı bölgede de dayanıklılıklar değerlendiriliyor. Tüm bu çarpışma testlerinden iyi derecelendirmeler almak için gövde ve şasinin dayanıklı olması da yeterli değil. Aynı zamanda, çarpışma önleyici, sürücü uyarıcı ve aydınlatma gibi destek sistemlerinin donanım listesinde olup olmadığı da sonuçları etkiliyor. Daha yüksek seviye olan Top Safety Pick Plus ödülünü almak için de sürüş yardımcıları gibi kaza önleyici sistemlerin araçta tamamen standart olarak sunulması gerekiyor.

İlgili video