reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Find X3 Pro

OPPO Find X3 serisi için üç yıl güncelleme sözü

Find X3, Find X3 Neo, Find X3 Lite ve Find X3 Pro modellerinden oluşan OPPO Find X3 serisi için kullanıcıları sevindirecek bir haber geldi.

OPPO Find X3 serisi için üç yıl güvenlik güncellemesi verilecek. Bunu firma açık şekilde belirtiyor ve bu da elbette güzel görünüyor.

OPPO şimdiye kadar modellerine iki yıl güncelleme veriyordu. Bunun üçe çıkması, modellerin ömrünü ciddi şekilde artıracaktır.

Artık her firmanın özellikle amiral gemilerine uzun süre güncelleme vermesi gerekiyor. Çünkü Android işletim sistemi artık iyice oturdu ve sürekli daha verimli hale geliyor.

Her yeni sürüm telefonlara bindiren yükü artırmıyor, aksine bazı durumlarda azaltıyor. Aynı zamanda Android üstü Color OS gibi arayüzlerin verimi de artıyor.

Güncelleme konusunda artık Samsung da uzun vadeli vaatlerde bulunuyor ve bunları uyguluyor. Android dünyasında güncelleme sorunu yavaş yavaş bitiyor. Ancak bu durum genelde sadece üst seviye cihazlar için geçerli.

Alt ve orta seviye cihazlar ise güncelleme konusunda geride kalabiliyor. Bunun en kısa zaman da çözülmesi gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO Find X3 serisi umuyoruz Türkiye pazarına da gelir

Firma henüz yeni aileden hiçbir modeli Türkiye’ye getirmiş değil. Yeni modellerden özellikle Find X3 Pro dikkat çekiyor. Bu model spesifik olarak arkasındaki kamera sistemiyle ses getiriyor.

Hatırlamak adına modelin arkasında Sony IMX766 sensörlü 50 megapiksel geniş açı (f/1,8, OIS) + 50 megapiksel ultra geniş açı (f/2,2, makro özellikli) + 13 megapiksel periskop telefoto (f/2,4) + 3 megapiksel Mikro (f/3) kameraları bir araya geliyor.

Telefon bu kamera sistemiyle 2x optik, 5x hibrit ve 20x dijital zoom getiriyor. Find X3 Pro yakın çekim fotoğraf konusunda pazarın açık ara en iyisi konumunda yer alıyor.

Çünkü telefondaki “mikro” kamera, çözünürlük düşük olmasına rağmen tam 60x zoom ile detayların dünyasına girilmesine imkan tanıyor. Burada OPPO “Mikroskop” ibaresini de kullanmayı eksik etmiyor.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en küçük aksiyon kamerası ile tanışın