reklamı kapat

POPÜLER

Ferrari Testarossa

Ferrari F40

Aston Martin Vanquish Zagato

Mitsubishi Lancer EVO

Ford Mustang

Dodge Viper RT/10

Pontiac GTO Judge

Alfa Romeo Brera

BMW E30

Chevrolet Camaro

Honda Civic Type R

McLaren F1

Bugatti Veyron

Cadillac Eldorado

Porsche Carrera RS

Volkswagen Karman Ghia

Maserati GT

Jaguar XJ220

McLaren-Mercedes SLR

Volvo S90

Land Rover Defender

Lancia Delta

Lamborghini Diablo

Lotus Esprit

Nissan Skyline GT-R

Subaru Impreza

Mazda RX-8

14 Şubat’ı anlamlı hale getiren birbirinden özel otomobiller [Galeri]

Tasarımlarıyla otomobil meraklılarını kendilerine aşık eden birbirinden özel otomobiller 14 Şubat’a özel sizler için bir arada.

14 Şubat, 1800‘lü yıllardan itibaren evrensel olarak kutlanan özel bir gün. Birbirlerine değer veren kişilerin bu özel günde hediye veya çeşitli aktivitelerde kutladığı bugün sizler için madalyanın bir diğer yüzüne bakmaya karar verdik. İnsanların, özelliklike erkeklerin hayatı boyunca tutkuyla bağlandığı, kendisi için vazgeçilmez olan otomobiller vardır. Otomobil tutkusu erkeklerde küçüklüğünden sanki doğuştan gelen bir içgüdüymüş gibi algılanabilir. Bu ilgi ilk olarak oyuncakla başlar ve kimileri için yaşı kaç olursa olsun koleksiyona varana kadar devam eder. Küçüklükten başlayan bu ilgi zaman geçtikçe de yerini bir tutkuya bırakabilir. Peki otomobilleri bu kadar çekici kılan etmen nedir?


Aslında bu sorunun cevabı oldukça esnek. Kimi meraklılar için bir otomobile aşık olmak için motorun sesini bile duymak yeterlidir. Kimileriyse hayallerini süsleyen otomobile tasarımı vesilesiyle aşık olur. Biz de sizler için dünya üzerindeki tüm erkekleri ortak noktada buluşturabilen nadir parçalardan olan otomobillerin tasarım ve performans anlamıyla kitlelere ulaşmış olanlarını 14 Şubat’a özel olarak bir araya getirdik. Listemizde Aston Martin’den Chevrolet’ye, Lamborghini’den BMW’ye birbirinden özel araçlar yer alıyor. Haber içerisinde belirli sayıda tuttuğumuz otomobiller dışında sizler de yorumlarınızla sizin için ayrı bir anlamı olan otomobili yorum olarak atabilirsiniz.