reklamı kapat

POPÜLER

MacBook Pro Qualcomm

16 inç MacBook Pro modelinde bir yüksek güç modu da olacak

Teknoloji devi Apple tarafından tanıtılan yeni MacBook Pro modelleri için önemli bir detay daha şimdi ortaya çıkmış durumda.

Türkiye’de “şimdilik” 40 bin TL başlangıç fiyatına sahip M1 Max’li 16 inç MacBook Pro modeli, Apple’ın sunumunda bahsetmediği bir yüksek güç moduyla geliyor. Yeni ortaya çıktığı kadarıyla bu modun amacı çok yüksek performans isteyen durumlarda sınırları zorlamak olacak.

Yakında çıkacak ilk incelemeler ile beraber etkisi daha iyi anlaşılacak bu mod, her zaman değil ancak belirli durumlarda, belirli bir süre için halihazırda yüksek olan performansı daha yüksek hale getirebilir. Aynı şekilde bu mod sürekli yüksek güç için güç / fan dengesinde de özel ayarlamalar gerçekleştirebilir.

Önümüzdeki günlerde tam olarak detaylanması beklenen bu yüksek güç modu, birçok profesyonel kullanıcının olmazsa olmazı arasında yer alabilir. Bu modun 14 inç ya da M1 Pro’lu 16 inç sürümde olmadığı aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni MacBook Pro modelleri çok güçlü işlemcilere sahipler

Yeni MacBook Pro işlemcileri M1 Max ve M1 Pro, performans konusunda çok iddialılar ve kişilere farklı varyasyonlar sunuyorlar. Modeller farklı GPU ve CPU seçenekleriyle elde edilebiliyor. Bunlar tam olarak şunlar:

M1 Pro:

8 çekirdekli CPU, 14 çekirdekli GPU ve 16 çekirdekli Neural Engine
10 çekirdekli CPU, 14 çekirdekli GPU ve 16 çekirdekli Neural Engine
10 çekirdekli CPU, 16 çekirdekli GPU ve 16 çekirdekli Neural Engine

M1 Max:

-10 çekirdekli CPU, 24 çekirdekli GPU ve 16 çekirdekli Neural Engine
-10 çekirdekli CPU, 32 çekirdekli GPU ve 16 çekirdekli Neural Engine

Modellerin farklı RAM seçeneklerine izin verdiğini de belirtelim. Pro ile maksimum 32 GB RAM alabiliyorsunuz. Max ile ise 64 GB belleğe izin veriliyor. Başlangıç ise 16 GB seviyesinde yer alıyor.

İlgili Video