reklamı kapat

POPÜLER

2013’te Foursquare’de en dikkat çeken yerler arasında İstanbul ve Ankara da yer alıyor

Yeni yıla merhaba demeye hazırlandığımız şu günlerde internet devlerinin yıl sonu değerlendirme raporları peşi sıra gelmeye başladı. Öyle ki Twitter’dan sonra Foursquare de 2013’ün trendlerini yayınladı.

Kişilerin gittikleri mekanlarda yer bildirimi yaparak ilgili yerler hakkında görüş ve tavsiyede bulunmalarını sağlayan Foursquare için 2013 yılının dolu dolu geçtiğini söyleyebiliriz. Resmi blog’da yayınlanan gönderi ile dünya çapında 40 milyondan fazla kişinin uygulamayı kullandığını söyleyen Foursquare, hazırlanan listeyle yıl boyunca en beğenilen yerleri bir araya topladı.

Ülke ve şehir bazında gerçekleştirilen detaylı inceleme neticesinde 4,5 milyarın üzerinde check-in‘i ve 30 milyon tavsiyeyi derleyen platform, aralarında Ankara ve İstanbul‘un da yer aldığı 30 şehirlik listeyle karşımıza çıkıyor. Amerika’dan sonra en çok check-in yapılan ülke konumundaki Türkiye’nin yükselişine ise özellikle dikkat çekiliyor. İstanbul’da en beğenilen yerin boğaz civarı olduğunu belirten raporda balık restoranları tavsiye ediliyor. Şehirlerin üzerine tıklandığında “En iyi yemekler”, “En iyi gece hayatı”, “Yapılacak en önemli işler” ve “Meydan’ın en iyisi” kategorileri altında daha detaylı bilgiye ulaşılabiliyor. Foursquare 2013 En İyiler sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

ankara-istanbul

YORUMLAR