reklamı kapat

POPÜLER

Çalınan veya kaybolan telefonu bulmanızı sağlayan “Android Cihaz Yöneticisi” yayınlandı

Android işletim sistemine sahip akıllı cihaz kullanıcılarının uzun süredir beklediği; kaybedilen veya çalınan telefon ve tabletlerin yerinin tespit edilmesini sağlayan resmi uygulama nihayet yayınladı.

iPhone’da uzun yıllardır “iPhone’umu Bul” ismindeki uygulamayla tanıdığımız hizmet maalesef Android için mevcut değildi. Her ne kadar geliştiriciler tarafından çeşitli alternatif uygulamalar yayınlanmış olsa da istenilen tam anlamıyla karşılanmıyordu. Google, nihayet kullanıcıların çağrılarına kulak vererek resmi takip uygulamasını indirmeye sundu.

Buna göre Google Play Store’da kullandığınız e-posta hesabınızla etkinleştirdiğiniz cihazınızı kaybettiğinizde; yerini harita üzerinden görebilir, giriş ekranındaki şifreyi değiştirebilir ya da uygulama, video, fotoğraf gibi kişisel verilerinizi tek tıkla uzaktan silebilirsiniz. Bunların yanı sıra telefonunuzun 5 dakika boyunca en yüksek seste çalmasını sağlayarak yerini bulabilirsiniz. Android 2.3 ve üzeri versiyonlarda çalışan uygulamayı kullanabilmek için internet bağlantınızın olması gerektiğini de eklemeden geçmeyelim.

Android Cihaz Yöneticisi

FİYAT
Android: Ücretsiz

BOYUT
Android: Cihaza göre değişir

YÜKLEMEK İÇİN
Android https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.adm

*Uygulama fiyatları değişiklik gösterebilir.

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

android1

android2

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Çalınan veya kaybolan telefonu bulmanızı sağlayan “Android Cihaz Yöneticisi” yayınlandı” için 5 cevap

 1. Ceren dedi ki:

  web tabanlı bir adresten kontrol edilemiyormu ? icloud daki sistem gibi

 2. muharrem dedi ki:

  Windows Phonede vardı bunların daha yeni mi aklına gelmiş 🙂

 3. mustafa dedi ki:

  Cihazım çalındıktan sonra çalan kişi fabrika ayarlarına geri dönerse ben cihazı nasıl bulucam.. Cihazdan oturumu kapatınca haritada konumunu bulamıyorum yada ben yapamıyorum yani bu uygulama cihazın imeisi üzerinden bulmuyor cihazı sanırım mail hesabının bağlı olması gerekiyor icloud çok daha detaylı google ınki çok basit gibi geldi.

 4. kenan dedi ki:

  telefon kapalıyken nasılo olcak bide şarj bitimişş