reklamı kapat

POPÜLER

2017’nin en iyi fotoğraflarıyla sualtı dünyasına eşsiz bir yolculuk [Galeri]

16 Şubat 2017

Geleneksel olarak her yıl düzenlenen Sualtı Fotoğrafçılığı yarışmasının kazanan fotoğrafları belli olurken ortaya çıkan görüntüler adeta bir sanat eseri niteliğini taşıyor.

Dünya üzerinde birbirinden güzel fotoğraflar yakalayabileceğimiz şüphesiz binlerce yer var. Fotoğrafçılık birazda tüm bu güzelliklerin insanların bireysel bakış açılarından nasıl göründüğünü gösteren bir sanat. Çoğu branşta olduğu gibi kendi arasında dallara ayrılan bu programda keşfedilmeyi bekleyen ayrı bir dünya olan sualtı fotoğrafçılığı belki de ortaya çıkan görüntüler arasında en özel olanların yakalandığı bir dal. Artık bir gelenek haline gelen fotoğraf yarışmalarından bir tanesi olan Underwater Photographer of the Year ödülünün bu yılki değerlendirmesi sonuçlanırken fotoğrafçıların yakaladığı görüntüler bir sefer daha doğanın güzelliklerine hepimizi hayran bırakıyor.


1965 yılından beridir düzenlenen Sualtı Fotoğrafçılığı ödülleri, düzenlendiği ilk yıllardan itibaren birbirinden yetenekli fotoğrafçının sualtında dünyasının keşfedilmemiş hikayesine olan eşsiz yolculuğunun en nadide örnekleriyle meraklılarını buluşturuyor. Dünyanın farklı bölgelerinden fotoğrafçıların katıldığı organizasyonda 10 farklı kategoride juri tarafından yapılan değerlendirme sonucu 2017 yılının en iyilerinin belirlendiği ödüller sahiplerini buldu. Sözü fazla uzatmadan sizleri birbirinden etkileyici fotoğraflardan oluşan galeriyle baş başa bırakıyoruz. Dilerseniz yarışma dahilinde değerlendirilen ve 115 fotoğraftan oluşan galerinin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR