reklamı kapat

POPÜLER

2022 Kia Cerato

2022 Kia Cerato bir aydan kısa sürede 60 bin TL’yi aşan zam gördü

Mayıs ayıyla birlikte satışa sunulan 2022 Kia Cerato, haziran listelerinin açıklanmasıyla tek kalemde 700 bin TL sınırına dayandı.

Kia’nın 2022 ile birlikte zenginleşen Türkiye ürün gamı, markanın yeni kimliğinin de etkisiyle çok daha dikkat çekici seviyeye geldi. Yeni jenerasyon Sportage ile gözünü daha yükseklere diken Güney Koreli üreticinin, sedan ligindeki önemli temsilcisi Cerato da değişimiyle başarıda söz sahibi olmak istiyor. Geçtiğimiz mayıs ayıyla birlikte listelere giriş yapan 2022 Kia Cerato, tek motor ve donanım kombinasyonuyla karşımıza çıktı. 529.900 TL’lik fiyatla satışa sunulan Cerato için güncellenen haziran ayı listesiyle 60 bin TL’yi aşan bir zam söz konusu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2022 Kia Cerato fiyat listesi

Kia’nın haziran ayı itibarıyla resmi kaynakları üzerinden paylaştığı fiyat şu şekilde;

Yeni Cerato 1.6L 128 PS Otomatik – Benzin – Elegance – 595.900 TL – Vergiler hariç fiyatı 279.556 TL

Cerato donanım özellikleri

C Sedan pazarında kuzeni Elantra ile birlikte bir pay yakalamak isteyen Cerato, ebatsal verileriyle Hyundai tarafına yakın noktada seyrediyor. 4.640 milimetre uzunluk, 1.800 milimetre genişlik ve 1.450 milimetre yükseklik değeleriyle gelen Cerato, Elantra’ya göre tüm bu noktalardan bir adım daha yukarıda konumlanıyor. Bagaj kapasitesi tarafında da önemli bir farkı beraberinde getiren model, kuzeni Elantra’nın 474 litrelik değerine karşılık 502 litre kullanım alanı vadediyor. Rakamlara motor tarafında baktığımızda ise 1,6 litrelik atmosferik motorun 128 PS güç ve 155 Nm tork değerleri ürettiğini görüyoruz. Araç bu motorla birlikte 0’dan 100’e hızlanmasını 11,6 saniyede tamamlarken maksimumda 195 km/s hıza erişebiliyor. Yeni Cerato’nun tüketim tarafında 7,3 litrelik karma değerle fabrikadan çıktığını da belirtmeden geçmeyelim.

Şimdilik tercih edilebilecek tek donanım paketi olan Elegance ile birlikte Cerato’da standart olarak sunulan donanımlardan öne çıkanlar ise şu şekilde;
16 inç alüminyum alaşım jantlar
Halojen ön farlar
LED gündüz farları
Elektrikli kontrollü, ısıtmalı yan aynalar
Yan aynalar üzerinde sinyal lambaları
Deri direksiyon simidi ve vites topuzu
Manuel klima
3,5 içn sürücü bilgi ekranı
8 inç dokunmatik ekranlı multimedya eğlence sistemi
Geri görüş kamerası
Hız sabitleyici
Sürücü ve ön yolcu hava yastığı
Yan ve perde hava yastıkları
Yokuş Kalkış Destek Sistemi