reklamı kapat

POPÜLER

iPhone SE Apple

2022’nin ilk Apple etkinliği nisan ya da mart ayında olacak. Peki neler gelebilir?

Sağlam kaynak Mark Gurman’a göre 2022’nin ilk Apple etkinliği nisan ya da mart ayında olacak. Peki bu etkinlikte neler gelebilir?

Apple, Gurman’a göre 2022’nin ilk etkinliği için aktif hazırlık aşamasında. 2021’de başlangıcı 20 Nisan etkinliği ile yapan teknoloji devi, 2022’nin ilk etkinliğini de bu tarihte yapabilir. 2021’deki 20 Nisan etkinliğinde AirTag, 24 inç iMac ve Apple TV 4K ile karşımıza çıkan şirket, Gurman’a göre 2022’nin ilk etkinliğinde kesin olarak 5G destekli yeni iPhone SE’yi tanıtacak. Bu model yukarıdaki tasarımı güncellenmiş iç donanım ile birleştirecek ve 5G’ye sahip en ucuz iPhone modeli olacak.

2022’nin ilk Apple etkinliğine başka ürünler de olacak. Eğer daha önce konuşan kaynaklar haklıysa şirketten bu etkinlikte yeni nesil MacBook Air ile yeni nesil Mac mini de gelebilir. Firmanın buna ek olarak başka sürprizleri de olabilir. Donanım odaklı etkinlikte Apple’ın yeni Mac Pro’yu, 27 inç iMac’i ve yeni harici monitörlerini tanıtması da büyük bir sürpriz olmayacaktır.

Apple, 2021’de olduğu gibi 2022’deki tüm etkinliklerini de yüksek ihtimalle sadece sanal olarak yapacak. Bunu diyoruz çünkü Covid-19 virüsü ortaya çıkan yeni varyantlar üzerinden halen hayatımızı olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Apple’ın 2022 genelinde tanıtması beklenen tüm ürünlere ise buradan ulaşabilirsiniz. Firmadan 2022’de toplam üç büyük sanal etkinlik olacak ve WWDC 2022’de büyük ihtimalle firmanın ilk AR/VR başlığı gelecek.

İlginizi Çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın