reklamı kapat

POPÜLER

Apple

2022’nin ilk Apple etkinliğinde gelecek ürünler tam olarak bunlar olabilir

Teknoloji devi Apple ve 2022’deki ilk etkinliği için bilgiler gelmeye devam ediyor. Bu sefer sağlam bir kaynak önemli detaylar verdi.

Advertisement

Apple tarafına yönelik söylediği birçok bilgi şimdiye kadar doğru çıkan Dylan’a göre Apple’ın 2022’deki ilk etkinliğinde (Mart ayında olabilir) karşımıza öncelikle 5G desteğine sahip iPhone SE modeli çıkacak. Bu telefon 5G desteğine sahip en ucuz iPhone modeli olacak. Apple’ın 2022’deki ilk etkinlikte güncellenmiş tasarıma sahip yeni Mac mini bilgisayarı tanıtması da artık hemen hemen kesin beklentiler arasında yer alıyor. Buna göre yeni Mac mini, yeni MacBook Pro’lar gibi M1 Pro ya da M1 Max işlemcilerle elde edilebilecek. Bu ürün profesyonellere odaklanacak.

Apple’ın 2022’nin ilk etkinliğindeki son ürünü ise yeni iPad Air olacak. Bu model sadece daha güçlü bir işlemci ile donatılacak, mevcut tasarımı koruyacak. Dylan’a göre Apple’ın 2022’deki ilk etkinliğinde yeni iMac Pro da karşımıza çıkabilir ancak bu konu henüz netleşmiş değil. Bazı sorunlar nedeniyle ürün daha ileriye atılmış olabilir bilgisi veriliyor. Modelin en üstte MacBook Pro’da sunulan M1 Max’ten daha güçlü bir işlemciye sahip olacağı da iddia ediliyor ve üründe 27 inç 6K Mini-LED ekran beklentisini bulunuyor.

Bu arada Apple’dan 2022’nin sonbahar döneminde M2 işlemcili yeni iPad Pro’nun geleceği de Dylan tarafından verilen bilgiler arasında. Bu modelin arkadaki Apple logosu üzerinden MagSafe temelli kablosuz şarj sunacağı söylenirken, sonbahar dönemi için iPhone 14 ailesi ve AirPods 2 Pro beklentileri de bulunuyor. Dylan’a göre bazı beklentilerin aksine dört farklı modelde oluşan iPhone 14 ailesinde sadece “Pro” modellerde 120 Hz OLED ekran olacak. Diğer modeller ise maalesef 60 Hz OLED ekran sunulacak.

2022 bitmeden karşımıza yeni MacBook Air ve MacBook Pro modelleriyle de çıkacak teknoloji devi Apple, 2022’de bunlar ek olarak üç farklı Apple Watch tanıtacak (Series 8, Watch SE 2 ve zorlu şartlara / sporculara özel sürümler) ve Apple Silikon temelli Mac Pro‘yu da görücüye çıkaracak. Bu model Apple’ın Intel’den tamamen ayrıldığı son bilgisayar olacak.

Apple’ın daha önce 2022’de gelecek bilgisi verilen ilk AR/VR başlığı ise artık hemen hemen kesin olarak 2023’e kalacak. Bu arada Apple, 2022 için yazılımsal açıdan da ciddi adımlar atacak. Söylendiği kadarıyla pandemi nedeniyle 2022’de çıkışı yapılmayan çok sayıda yeni iOS, iPadOS, macOS ve watchOS özelliği, WWDC 2022’deki yeni işletim sistemleriyle kullanıcılara gösterilecek. Yazılım adımları önemli çünkü Apple 2021’de bu konuda oldukça tepki çekmişti.

İlginizi Çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi