reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Karsan Atak Electric

Karsan, Kuzey Amerika merkezli yeni ortaklıkla hedefleri büyütüyor

Planlama kapsamında önemli bir iş birliğine imzan aran Karsan, Damera Bus Sales Canada Corp. ile birlikte yola daha güçlü devam edecek.

Türkiye dışında gerçekleştirdiği adımlarla son yıllarda adından sıkça söz ettiren Karsan, bu kez rotayı Kuzey Amerika’ya çeviriyor. Birçok Avrupa kentinin ulaşım altyapısının dönüşümüne elektrikli ürün gamıyla destek veren ve kalıcı bir başarı sağlayan marka, Kuzey Amerika pazarı için de önemli bir adım attı. Kanada’nın önde gelen otobüs şirketlerinden Damera Bus Sales Canada Corp. ile anlaşma imzaladığını duyuran Karsan’ın bu anlaşma ile Kanada’daki yetkili distribütörü Damera oldu. Uzman kadrosuyla Kanada’da yaygın bir ağa sahip olan Damera, Karsan markalı ürünlerin satışı ve satış sonrası hizmetleri konusunda faaliyet göstermeye başladı. Anlaşma ile birlikte açıklamalarda bulunan marka CEO’su Okan Baş, Avrupa’dan sonra Kuzey Amerika’yı da hedef pazar olarak belirlediklerini ifade etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Karsan modelleri Amerika’da boy gösteriyor

Okan Baş açıklamalarında; “Küresel alandaki iş birliklerimizi stratejimiz doğrultusunda Kuzey Amerika’da Kanada ile sürdürüyoruz. Bu kapsamda Damera şirketi ile anlaşma imzaladık. Hemen ardından geçtiğimiz Ağustos ayında, ABD’nin önde gelen ulaşım teknolojileri fuarı olan ACT’te sergilediğimiz e-JEST aracımızı Damera’ya teslim ettik. e-JEST, halihazırda Kuzey Amerika’da müşteri tanıtımları kapsamında büyük bir ilgiyle dolaşıyor. Karsan e-JEST ile birlikte elektrikli ürün gamımızın Kuzey Amerika pazarında önümüzdeki dönemde etkin bir şekilde yer almasını hedefliyor ve bu yöndeki çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli ürün ailemizin bir diğer üyesi Otonom e-ATAK aracımızı, kampüslerinde çalışması üzere ABD’de yer alan Michigan State University’e gönderdik. Bir rota üzerinde testleri yapılan Otonom e-ATAK, gelecek sene başında ise kampüste öğrencileri, öğretim görevlilerini ve diğer personelleri taşıması amaçlanıyor. Geçtiğimiz haftalarda ilk deneme sürüşleri öğrenciler eşliğinde gerçekleşti ve çok olumlu tepkiler aldık. Dünyanın bir diğer ucunda Karsan markalı sürücüsüz araç deneyimini gerçek trafik koşullarında sunuyor olmak gurur verici
” şeklinde konuştu.