reklamı kapat

POPÜLER

25 güne varan pil ömrü sunan akıllı saat; Honor Watch GS Pro incelemesi

Honor Watch GS Pro

HONOR WATCH GS PRO TASARIM

Honor Watch GS Pro, daha önceki Honor Watch Magic 2’de olduğu gibi yuvarlak bir ekranla geliyor. Yuvarlak ekran sayesinde standart bir kol saatine benzeyen model dayanıklı bir tasarıma sahip olduğu için büyük bir boyuta sahip. 45,5 gram ağırlığındaki cihaz büyük gibi görünse de koldayken konforlu bir deneyim sunuyor. Ön tarafında cam ve arka tarafında plastik malzemenin kullanıldığı saatin çerçevesinde ve kadranında ise paslanmaz çelik malzeme tercih ediliyor. Akıllı saatin arka tarafında üç farklı sensör göze çarpıyor. Kalp ritmini ölçebilen sensör dışında saatte SpO2 ve uyku/stres takibini yapabilen sensörler bulunuyor.

Yeri gelmişken söyleyelim. SpO2, kandaki basınç seviyesini ölçmeye imkan tanıyor. Koronavirüs tanısında önemli rol oynayan bu özellik kandaki oksijen satürasyon seviyesini ölçmeye imkan tanıyor. İnsan kanındaki oksijen seviyesinin yüzde 95-100 arasında olması normal kabul ediliyor. Yüzde 90’ın altındaki oksijen seviyesi düşük olarak kabul ediliyor.  Saatin sağ üst tarafında yer alan tuşa basıldığında saatte yer alan özelliklere hızlı bir şekilde ulaşılabiliyor. Egzersiz, egzersiz kayıtları, kalp atış hızı, SpO2, uyku, stres hava basıncı, pusula ve daha bir çok seçenek burada yer alıyor.

Alt tarafta yer alan tuşa basıldığında ise hızlı bir şekilde kandaki oksijen basıncı ölçülebiliyor.  Ekran açıkken parmakla yukarıdan aşağıya sürükleme yapıldığında rahatsız etme, saati hep göster, telefon bul, alarm ve ayarlar gibi seçenekler karşımıza çıkıyor.  Aşağıdan yukarıya sürükleme yapıldığında bildirimlere ulaşılabiliyor. Sağdan sola doğru sürüklemede ise kalp ritmi, stres, hava durumu ve müzik gibi seçenekler karşımıza çıkıyor. Akıllı saatte beğenimizi kazanan noktalardan biri ekran oldu.

Saatin en dikkat çekici tarafı ise MIL-STD-810G sertifikasına sahip olması. Özellikle doğayla ve dağcılıkla yakından ilgilenen kullanıcıları hedef alan model 70 derece sıcağa ve -40 derece soğuğa karşı mukavemet gösteriyor. Yüksek ve parlak bir ekrana sahip olan saat güneş ışığı altında yüksek görülebilirlik sunuyor. Ekran performansıyla bizden tam not alan saatte 1,39 inç boyutunda AMOLED ekran yer alıyor. 454 x 454 piksel çözünürlük sunan bu dokunmatik ekranın piksel yoğunluk değeri ise 326 ppi.