reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

27 Şubat Samsung “Galaxy” etkinliğinde neler geleceği belli oldu

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, çok yakında bir etkinlik daha yapacak ve burada yeni Galaxy modellerini tanıtacak.

Samsung, geçtiğimiz haftalarda 2022’nin ilk Galaxy Unpacked etkinliğini düzenledi. Kaçıranlar için burada amiral gemisi sınıfında yer alan Galaxy S22, Galaxy S22 Plus ve Galaxy S22 Ultra telefon modelleri tanıtıldı. Etkinlikte ayrıca üst seviye Galaxy Tab S8, Galaxy Tab S8 Plus ve Galaxy Tab S8 Ultra tablet modelleri de tanıtılan donanımlar arasında yer alıyordu. Şimdi bir Galaxy etkinliği daha geliyor ve onun için net olarak 27 Şubat tarihi veriliyor.

Yeni resmi paylaşıma göre 27 Şubat Galaxy etkinliğinin odağında yeni nesil Samsung Galaxy Book modelleri olacak. Mobil Dünya Kongresi 2022 merkezli etkinlikte firma, Türkiye’de satılmayacak yeni dizüstü bilgisayarlarının üzerindeki perdeyi kaldıracak.

Peki Samsung imzalı yeni Galaxy Book modelleri hakkında bir bilgi var mı? Yeni modellerin sadece Intel işlemciler üzerine kurulacağı kesin durumda. Sızıntılara ve paylaşımlara göre yeni modeller spesifik olarak Intel’in Alder Lake serisi işlemcilerini kullanıyor.

Direkt olarak yeni nesil Windows 11 işletim sistemi üzerine kurulması beklenen yeni Galaxy Book modelleri, büyük ihtimalle AMOLED ekranlar üzerine kurulacak ve S Pen kalem desteğine de sahip olacaklar. Bu açıdan dokunmatik kontrol sunması beklenen dizüstüler, büyük olasılıkla 27 Şubat Galaxy etkinliği öncesinde tüm detaylarıyla beraber sızdırılacaklardır.

Dizüstü pazarında aşırı öne çıkamayan Samsung, 2022’de bunu değiştirmek adına dikkat çekici çözümler karşımıza çıkarabilir. Umarız firma yeni dizüstü modellerini ileride Türkiye pazarına da getirir.

Samsung tarafının uzak kaldığı Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın: