reklamı kapat

POPÜLER

3 tekerlekli canavar: Can-Am Spyder F3 Turbo [Video]

NASCAR resmi sponsorlarından BRP, bir tekerlek eksikle de olsa, bu motor sporuna yakışacak yeni canavarını görücüye çıkardı. Daytona Uluslarası Pisti’nde sergilenen Can-Am Spyder F3 Turbo isimli konsept model, turbo beslemeden aldığı güçle 4 tekerlekli rakiplerine kafa tutuyor.

Son zamanlarda tersten üç tekerlekli motosikletleri yollarda da görmeye başlasak da Can-Am Spyder F3 Turbo yarışçı kimliğiyle çok daha farklı bir yere konumlanıyor. 1330 cc hacimli motor bloğuyla 150 beygir güç ve 185 Nm tork üretebilen trike, 0-100 km/s hızlanmasını yalnızca 4,3 saniyede tamamlıyor. Spyder, spor moduna alındığında ise tam bir pist canavarına dönüşüyor. Güçlü motorunun yanında keskin hatları, ekstra hava çıkışları, ince yapılı lastikleri Akrapovic egzozları ve Brembo frenleri Spyder’ın agresif yarışçı kimliğini güçlendiren diğer detaylar arasında yer alıyor.

Tüm bu güzellikleri ne yazık ki yollarda göremeyeceğiz zira Can-Am Spyder F3 Turbo konsept olarak kalmaya devam edecek. Bu çılgın aracı en azından aşağıdaki video sayesinde iş başında görebilirsiniz.

VİDEO
https://youtu.be/6103fIK3oTI