reklamı kapat

POPÜLER

Dendrobium
Dendrobium
Dendrobium
Dendrobium
Dendrobium

Gelecekten fırlayan 1.500 beygirlik süper otomobil [Video]

23 Şubat 2016

Wong Fong Engineering Works isimli Singapurlu şirket süper bir spor otomobile imza atmaya hazırlanıyor. Williams Advanced Engineering ve Wong Fong Engineering Works’ün bünyesinde barındırdığı Vanda Electric şirketlerinin iş birliğiyle geliştirilen otomobil, adını orkide bitkisi Dendrobium’dan alıyor.

Doğadan ve teknolojiden ilham aldığı belirtilen otomobil, tasarım çizgisiyle gelecekten fırlamış gibi görünüyor. Şu an için konsept aşamasında olan otomobil, tamamen elektrikli bir motordan güç alacağı belirtiliyor. Pil kapasitesi 90-100kWh’lık dört adet elektrikli motoru bünyesinde barındıracağı ifade edilen otomobilin 1.500 beygir güç ve 4.000 Nm tork üreteceği dile getiriliyor. Saatte maksimum 400 kilometre hıza ulaşabilen otomobil 2,6 saniyede saatte 100 kilometre hıza ulaşıyor. Otomobilin yüksek sürate ve hızlı kalkış süresine sahip olmasında gövdesinde kullanılan karbon fiber ve alüminyum malzemelerin katkı sağladığını söylemek mümkün.

Londra tabanlı EPTA’nın tasarım çizgisini yansıtan otomobilin önümüzdeki yıl gerçekleşecek Cenevre Otomobil Fuarı’nda ilk prototipinin sergilenmesi bekleniyor. Süper alçak ön ızgarası ve arka tasarımıyla göz kamaştıran otomobilin dünya genelinde sadece 10 adet üretilmesi bekleniyor. Otomobilin satış fiyatı henüz açıklanmasa da oldukça yüksek bir fiyattan satışa sunulacağını gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz.

VİDEO

İLGİLİ HABERLER