reklamı kapat

POPÜLER

30 cm’lik hoparlör dünyadaki en iyi ses kalitesini vadediyor [Video]

30 cm ebadındaki bu hoparlörün boyutlarına aldanmayın. 2 bin dolar değerindeki minik dev Phantom, cüssesine sığmayan ses kalitesiyle devrim yaratacağa benziyor.

10 yıllık emeğin ürünü olan Phantom’un kalitesi müzisyenleri dahi hayrete düşürmüş durumda. Örneğin Phantom’un kalitesine hayran kalan Sting’in tepkisi “Müziğimin sadece bu hoparlörde çalmasını istiyorum” olmuş. Eski Beats Music CEO’su David Hyman’ın reaksiyonu da Sting’inkinden aşağı kalmıyor: “Tasarım harikası bu ufacık cihazdan çıkan ses inanılır gibi değil. Hayatımda böyle şey duymadım.”

phantom
Fransız ses mühendislerinin elinden çıkan hoparlör, 77 patente ve 37 ödüle sahip. Bilim ve sanat harikası Phantom’da bulunan ADH teknolojisi, analog yükseltme gücünü dijitalin kompaktlığıyla birleştiriyor. Sinyal gürültüsünü de önleyen bu teknoloji sayesinde Phantom kristal berraklığındaki sesi olağanüstü seviyelerde iletebiliyor. “Heart Bass Implosion” adı verilen bir başka teknoloji ise, Phantom’un dev subwoofer’lar gibi gümbürdemesine imkan veriyor.

phantom
Phantom, Amerika’da 2.000 dolar fiyat etiketiyle piyasada olacak.

VİDEO