reklamı kapat

POPÜLER

30 cm’lik hoparlör dünyadaki en iyi ses kalitesini vadediyor [Video]

30 cm ebadındaki bu hoparlörün boyutlarına aldanmayın. 2 bin dolar değerindeki minik dev Phantom, cüssesine sığmayan ses kalitesiyle devrim yaratacağa benziyor.

10 yıllık emeğin ürünü olan Phantom’un kalitesi müzisyenleri dahi hayrete düşürmüş durumda. Örneğin Phantom’un kalitesine hayran kalan Sting’in tepkisi “Müziğimin sadece bu hoparlörde çalmasını istiyorum” olmuş. Eski Beats Music CEO’su David Hyman’ın reaksiyonu da Sting’inkinden aşağı kalmıyor: “Tasarım harikası bu ufacık cihazdan çıkan ses inanılır gibi değil. Hayatımda böyle şey duymadım.”

phantom
Fransız ses mühendislerinin elinden çıkan hoparlör, 77 patente ve 37 ödüle sahip. Bilim ve sanat harikası Phantom’da bulunan ADH teknolojisi, analog yükseltme gücünü dijitalin kompaktlığıyla birleştiriyor. Sinyal gürültüsünü de önleyen bu teknoloji sayesinde Phantom kristal berraklığındaki sesi olağanüstü seviyelerde iletebiliyor. “Heart Bass Implosion” adı verilen bir başka teknoloji ise, Phantom’un dev subwoofer’lar gibi gümbürdemesine imkan veriyor.

phantom
Phantom, Amerika’da 2.000 dolar fiyat etiketiyle piyasada olacak.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“30 cm’lik hoparlör dünyadaki en iyi ses kalitesini vadediyor [Video]” için 2 cevap

  1. schizophrenia dedi ki:

    fransız üretici devialet zaten adh teknolojisine sahip üst sınıf sayısal yükselteçleriyle tanınıyor, görünen o ki bunu kompakt bir hoparlörle birleştirmeyi uygun görmüşler. enteresan bir şekilde üretici sayfasında ürüne dair detaylı bir bilgi yeralmıyor, ülkemizde 5000eu+kdv fiyatlarla ürün sattıkları düşünüldüğünde bu aktif sistem ucuz bile kabul edilebilir fakat 750w ve 3000w değerlerinin sürdürülebilir güçten çok anlık tepe noktası olduğunu unutmamak gerek.

  2. Serdar Işıktaş dedi ki:

    ne ?