reklamı kapat

POPÜLER

hankook

Gelecekte otomobil yarışları böyle görünecek [Video]

Hankook’un şu an prototip aşamasında bulunan fütüristik otomobil tekerlekleri, geleceğin yarışlarını çok daha eğlenceli hale getireceğe benziyor.

Zemine uyumlu olacak şekilde değişebilen yapısıyla dikkat çeken tasarım tekerlekler, her koşul için özel olarak geliştirilmiş durumda. 2012’den bu yana çalışmaları süren bu tekerleklerle ilgili olarak yayınlanan yeni video, gelecekte yarışların nasıl olabileceği hakkındaki sorulara ışık tutuyor.

Videoda bahsi geçen 3 farklı tekerlek çeşidinden biri olan Boostrac, genişleyebilir altıgen blokları sayesinde çöl ve dağ gibi zorlu yol koşullarında otomobilin rahatlıkla yol alabilmesini sağlıyor.

hankook
Alpike adlı tekerlekte ise yol tutuşu ön planda. Karlı hava şartları için tasarlanmış olan bu model, otomobilin yola sağlam bir şekilde tutunmasına yardımcı oluyor.

Su değirmenine benzer bir yapıya sahip olan HyBlade ise tahmin edebileceğiniz üzere sağanak yağışlarda, büyük su birikintilerinin olduğu yerlerde ve hatta denizde aracın iyi bir şekilde kontrol edilebilmesine imkan veriyor.

VİDEO

İLGİLİ HABERLER