reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Home

Samsung’un Apple HomePod’a rakip son harikası: Galaxy Home

Samsung, Galaxy Note 9 ve Galaxy Watch’tan sonra bir de beklenen akıllı hoparlör Galaxy Home’u duyurdu. İşte Apple HomePod’un karşısına çıkan ürünün tüm detayları;

Uzun süredir gündemde olan Samsung Galaxy Home, firmanın akıllı hoparlör pazarına dahil olduğu gerçekten sağlam bir seçenek. Alışılmışın dışında bir tasarımı bulunan ürün, dediğimiz gibi direkt olarak Apple HomePod‘un karşısına çıkıyor. Yani üst seviye özelliklere sahip olan hoparlör, özellikle ses konusunda çok iddialı. Bunun arkasında da AKG imzalı hoparlör sistemi yer alıyor. Gerçekten çok iyi bir işitsel deneyim sunduğu belirtilen ürün, altı hoparlör ve bir adet subwoofer üzerine kuruluyor. Bünyesinde sekiz adet mikrofon yer alan akıllı hoparlör, böylece çevresini rahatlıkla duyabiliyor. Tahmin edebileceğiniz Samsung Galaxy Home‘un merkezinde dijital asistan Bixby yer alıyor. “Hey Bixby” komutuyla aktif edilen asistan, birçok konuda sesli olarak bilgi verebiliyor, birçok işinizi halledebiliyor. Eskiye oranla çok daha iyi olduğu söylenen asistan (2.0 sürümüyle geliyor), yine de Google Assistant, Amazon Alexa ve Apple Siri‘nin gerisinde kalacak izlenimi yaratıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Home

Samsung Galaxy Home başarılı olabilir mi?

Ürünün henüz satış fiyatı bilinmiyor. Başarı seviyesi biraz buna bağlı ancak genel paket gayet güçlü görünüyor. Sadece yüksek ses kalitesi için bile tercih edilebileceği söylenen ürün, dikkat çekecek gibi duruyor. Çoklu kullanıma destek vermesi öne çıkan detayları arasında yer alan akıllı hoparlör, sesli komutlar yanında üstündeki dokunmatik kontrol bölümünden de yönetilebiliyor. Ürünü boyut olarak HomePod’dan çok daha büyük olduğu da dile getiriliyor.

İlgili Video

Samsung Galaxy Note 9 tanıtım videosu