reklamı kapat

POPÜLER

360 beygirlik gücü ve “yılan” karakteriyle geleceğin egzotik Roadster’ı: Aznom SerpaS

İtalyan tasarım ekibi Camal tarafından geliştirilen Aznom SerpaS, 1 tonun altındaki ağırlık değeriyle Lotus’un bu alandaki yeni rakibi olabilir.

İtalya denildiğinde aklınıza gelen ilk hangi şeyler gelir? Pizza mı? Tarih? Peki ya Moda? Aslında tüm bunlar İtalya’nın bir parçasını temsil ediyor. Lakin otomobil ve özellikte otomobil tasarım konusu, hafiften midemizin kazındığı zamanlarda “Pizza”nın ardından, aklımızda beliren öncelikli seçenekler. Bu geleneğin temsilcilerinden bir tanesi olan Camal Design‘ın hayata geçirmeye hazırlandığı Aznom SerpaS, bizlere tasarım konusunda neden İtalya’nın akla gelen ilk ülkelerden olduğunu bir kez daha kanıtlıyor. İsminin anlamı olan “yılan“ın sonuna kadar hakkını veren karakteriyle dikkat çeken SerpaS, performans değerlerinin yanı sıra sadece 900 kilogram olan ağırlığıyla fazlasıyla iddialı.

Aznom SerpaS 2020’de asfalta inecek

Ekip tarafından 2020 yılı itibarıyla satışa sunulması planan Aznom SerpaS’ın teknik değerlerine çekmeden önce ilgi çekecek bir noktasını ilk adımda paylaşmamız gerekiyor. Şimdilik içten yanmalı motoruyla ilgili belli başlı rakamları paylaşılan aracın, satışa sunulacağı dönemde tamamen elektrikli versiyonu da olacak. Lakin bu versiyonun sahip olacağı teknik değerler ve motor ünitesinin bilgileri henüz belli değil. Halihazırda önümüzde duran kağıttaysa Aznom SerpaS’ın kaputunun altında 2.6 litre hacimli V8 makinenin yer alacağı yazıyor. Yaklaşık 360 beygir güç ve 276 Nm tork üreten bu motor karbon fiberden meydana getirilen aracı taşımak konusundaysa hiç zorlanmayacak. Fiyatıyla ilgili de henüz net bir bilginin paylaşışmadığı modelle ilgili düşüncelerinizi bizlere yorum olarak iletebilirsiniz.