reklamı kapat

POPÜLER

Blackmagic Design

4K video destekli kompakt sinema kamerası: Blackmagic Design Pocket Cinema Camera

Profesyonel fotoğraf makineleriyle adından söz ettiren Blackmagic Design, yeni fotoğraf makinesini tanıttı. Boyut açısından Sony a6500 ile aynı boyutta olan makine Super 16 sensörle birlikte geliyor.

Super 16 sensör sayesinde sinema kalitesinde video kayıt desteği sunan makine DCI 4K (4.096 x 2.160) piksel çözünürlüğe destek veriyor. Saniyede 60 kare 4K video kaydedebilen makine, saniyede 120 kare Full HD video kaydedebiliyor. 10 bit ProRes veya 12 bit RAW formatlarına destek veren makine UHS-II ve CFast 2.0 kartlarla uyumlu şekilde çalışıyor. Blackmagic, kullanıcıların doğrudan harici kayıt için bir SSD gibi, doğrudan kameranın USB-C portuna medya bağlayabilmesini sağlayan ilk kamera olduğunu belirtiyor. USB-C haricinde tam boy HDMI bağlantısının da yer aldığı makine mini XLR girişi, 3,5 mm ses girişi ve kulaklık girişi yer alıyor. Canon’un LP-E6 pilinden güç alan makinenin gövdesi ise karbon fiber polikarbonat kompozit malzemesinden üretilmiş durumda. Makinenin arka kısmında Full HD çözünürlüklü 5 inç dokunmatik ekran bulunuyor.

Yüksek çözünürlüklü Micro Four Thirds lenslerle uyumlu şekilde çalışabilen makinenin ISO hassasiyeti maksimumda 25.600’e kadar artırılabiliyor. DaVinci Resolve Studio adı verilen uygulama sayesinde kullanıcılar düzenleme, renk ve görsel efektler gibi işlemleri yapabiliyor.

Blackmagic Design Pocket Cinema Camera’nın fiyatı ne olacak?

Bu yılın sonunda piyasaya sunulacak makinenin fiyatı 1.295 dolar olacak.