reklamı kapat

POPÜLER

Blackmagic Camera

Blackmagic Camera video uygulaması, belirli Android telefonlar için de çıktı

Blackmagic Camera uygulaması, belirli Android telefonlar için de çıktı. Uygulama şimdiye kadar sadece iPhone’lara özeldi.

iOS için buradan, Android içinse buradan ücretsiz olarak elde edilebilen Blackmagic Camera uygulamasının arkasında, isminin de işaret ettiği üzere video dünyasının önemli ismi Blackmagic yer alıyor. Birçok kişinin ücretsiz versiyonunun olmasıyla şaşırtan profesyonel video düzenleme yazılımı DaVinci Resolve ile tanıdığı şirket, bugün yine Blackmagic Camera” adını verdiği uygulaması ile dikkat çekiyor. Şimdiye kadar sadece iPhone’lara özel olan uygulama, artık Android tarafında da yer alıyor. Şu an ne yazık ki sadece Samsung Galaxy S23, S24 ve Google Pixel 7/8 serilerine özel olan uygulama, profesyonel video ihtiyaçları göz önüne alınarak hazırlanmış ve telefon kameralarından daha fazlasının alınmasına imkan tanıyor. Çok sayıda manuel ayar seçeneği sunan uygulama, profesyonel video kameralarda gördüğümüz arayüz yapısına sahip ve bu arayüzde kilit tüm teknik detaylar tek bakışta görülebiliyor. Telefonlarıyla yardımcı donanımlar kullanarak ticari olarak profesyonel videolar / filmler / klipler çeken kişileri memnun eden Blackmagic Camera uygulaması, telefonu dikey tutarken yatay olarak 16:9 video kaydetme imkanı sunuyor ve DaVinci Resolve ile Blackmagic Cloud senkronize olarak çalışıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uygulamanın PlayStore’a eklenen açıklaması ise şöyle: “Blackmagic Camera, Blackmagic’in dijital film kamerası kontrollerini ve görüntü işlemeyi ekleyerek telefonunuzun gücünü açığa çıkarır! Artık Hollywood filmleriyle aynı sinematik ‘görünümü’ yaratabilirsiniz. Blackmagic Design’ın ödüllü kameralarıyla aynı sezgisel ve kullanıcı dostu arayüze sahip oluyorsunuz. Tıpkı profesyonel bir dijital film kamerası kullanmak gibi!

Kare hızı, deklanşör açısı, beyaz dengesi ve ISO gibi ayarların tamamını tek dokunuşla yapabilirsiniz. Veya 8K’ya kadar endüstri standardı dosyalar halinde doğrudan Blackmagic Cloud’a kayıt yapın! Blackmagic Cloud Storage’a kayıt yapmak, DaVinci Resolve projeleri üzerinde dünyanın her yerindeki editörlerle aynı anda işbirliği yapmanıza olanak tanır!”

Blackmagic Camera yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli