reklamı kapat

POPÜLER

50 MP kamerası ve 120 Hz ekranıyla fark yaratıyor; Huawei Nova 9 incelemesi

Huawei Nova 9

HUAWEI NOVA 9 KAMERA PERFORMANSI

Telefonun en çok merak edilen kamera performansına değinelim. Telefon satın alırken en önemli kriterlerden biri olan kamera kullanıcıların günlük hayatta en çok kullandıkları özelliklerden biri. Son yıllarda kamera konusunda önemli adımlara imza atılıyor. Giriş seviyesi fotoğraf makinelerine tarihe gömen akıllı telefonlar sundukları başarılı kameralarla adından söz ettiriyor. Huawei’nin Nova 9 modelini de bu telefon arasına. gönül rahatlığıyla katabiliriz.

Telefonun arkasında alışık olmadığımız bir kamera dizilimi kullanılıyor. Dairel bir formuna içine entegre edilen kameralar F/1.9 diyaframlı 50 megapiksel çözünürlüğe, F/2.2 diyaframlı 8 megapiksel ultra geniş açıya, F/2.4 fiyaframlı 2 megapiksel makro kameraya ve F 2.4 diyaframlı 2 megapiksel derinlik kamera destek veriyor. Telefonun ana kamerası beklentimizi üzerinde bir performans sergiledi. 50 megapiksel çözünürlük için telefonun kamera ayarlarında Diğer-Yüksek çözünürlük sekmesinin seçilmesi gerekiyor. Bu ayar seçildiğinde daha detaylı fotoğraflar çekilse de fotoğraf boyutu artıyor. Fotoğraf boyutu artması sebebiyle standart çözünürlükte de iyi kalitede fotoğraflar çekilebiliyor.

Düşük ışıkta da gece moduyla güzel kareler elde ettik. Derinlik kamerası sayesinde portre çekimler de kaydedebilen telefonun genel olarak kamera performansını başarılı bulduk. Selfie kamerası da en az arka kamera kadar iyi çalışıyor. 32 megapiksellik bir kameranın yer aldığı telefonun ön kamerası hem gece moduna hem de portre moduna destek veriyor. Telefondaki VLOG özelliği dee özellikle video çekimlere yapanlara büyük kolaylık sağlıyor. Bu ayar seçiliyken hem ön hem de arka kamerayla aynı anda kayıt alınabiliyor. Ön ve arka kamera haricinde aynı aynda iki arka kamerayla da çekim yapmak mümkün

Telefonun iddialı olduğu noktalardan biri de şarj. Kutu içeriğinden çıkan 66 watt adaptör sayesinde telefon 38 dakikada yüzde 100 şarj seviyesine ulaşıyor. Bu değer gerçekten de etkileyici görünüyor. Çünkü bu değeri çoğu üst düzey amiral gemisi akıllı telefonda bile görmedik.