reklamı kapat

POPÜLER

moto z
moto z
moto z
moto z
moto z
moto z
moto z
moto z
moto z

5,2 mm kalınlığındaki Moto Z ve tüm özellikleri [Video]

Motorola iki yeni amiral gemisi telefonu Moto Z ve Moto Z Force’u nihayet duyurdu. Lenovo’nun sahip olduğu Motorola, iki yeni telefonuyla tüm dikkati üstüne çekiyor. San Francisco’da gerçekleşen Tech World 2016’da görücüye çıkan telefonlardan Moto Z, Quad HD çözünürlüklü 5,5 inç ekranla, 2,2 GHz hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 820 işlemciyle ve 4 GB RAM’le geliyor.

Telefonun hiç şüphesiz en dikkat çeken özelliği 5,2 mm kalınlığında oluşu. Bu kadar ince oluşu ve metalden üretilen gövdesiyle göz kamaştıran telefonda kulaklık girişi yer almıyor. 32 GB veya 64 GB’lık dahili hafızaya ek olarak 2 TB’a kadar artırılabilir microSD kartlara destek veren Moto Z’nin arka tarafında optik görüntü sabitlemeli ve F/1.8 diyaframlı 13 megapiksel kamera bulunuyor. Lazer otomatik odak sistemi sayesinde hızlı netleme yapabilen telefonun ön tarafında ise geniş açılı ve LED flaşlı 5 megapiksel kamera mevcut. Parmak izi sensöre ve USB-C bağlantıya sahip olan telefon su sıçramalarına karşı da dayanıklı. 2.600 mAh kapasiteli pilden güç alan telefon Android 6.0.1 Marshmallow yüklü geliyor.

Motorola’nın tanıttığı bir diğer telefon ise Moto Z Force oldu. Moto Z ile hemen hemen aynı özellikleri bünyesinde barındıran telefon daha yüksek pil kapasitesi ve daha gelişmiş kamera ve gövdeyle Moto Z’den ayrılıyor. Moto Z’den farklı olarak darbelere ve şoka karşı dayanıklı olan 7 mm kalınlığındaki telefonun arka tarafında F/1.8 diyaframlı 21 megapiksel kamera karşımıza çıkıyor. Telefonun ön tarafında ise F/2.2 diyaframlı 5 megapiksel kamera mevcut. Moto Z Force’ta 3.500 mAh kapasiteli pil bulunduğunu da unutmadan söyleyelim.

Her iki telefonun da göze çarpan özelliklerinden biri de modüler oluşları. Telefonun arkasında yer alan 12 adet pin ve mıknatıs sayesinde Moto Mods adı verilen modüler aksesuarlar bağlanabiliyor. Bu modüller arasında Moto Insta-share isimli projektör, Moto Shells kapaklar ve şarj imkanı sunan JBL SoundBoost and Power Pack bulunuyor. JBL SoundBoost and Power Pack aksesuarı telefona takıldığında hem kuvvetli ses çıkışı hem de ekstradan 22 saatlik pil ömrü elde ediliyor. Moto Z ve Moto Z Force eylül ayında kullanıcıların beğenisine sunulacak. Telefonların ve modüllerin satış fiyatları ise henüz açığa çıkmadı.

VİDEO
https://youtu.be/-2L1zQkJ8UA