reklamı kapat

POPÜLER

MediaTek Dimensity 820

5G’yi orta seviyeye getiren MediaTek Dimensity 820 ve sunduğu tüm yenilikler

MediaTek, yeni mobil işlemcisi Dimensity 820’yi görücüye çıkardı. MediaTek Dimensity 820 olarak adlandırılan işlemci, orta seviye telefon modellerinde kullanılmaya hazırlanıyor.

5G özelliğini orta segment telefonlara getirecek olan sekiz çekirdekli işlemci çift SIM kart ve VoNR (yeni radyo üzerinden ses) teknolojilerin bünyesinde barındırıyor. MediaTek’in Dimensity 1000 işlemcisinden bir adım geride olan Dimensity 820, 2,6 GHz hızında çalışan dört ARM Cortex-A76 çekirdek ve 2,0 GHz hızında çalışan dört Cortex-A55 çekirdekle geliyor. 4K HDR video kaydı ve HDR10+ medya oynatma işlemcinin sunduğu diğer yenilikler arasında.

Mediatek Dimensity 820, 80 megapiksel kameraya ve 120 Hz ekrana destek veriyor.  İşlemcide aynı zamanda dört adet kamera desteği de bulunuyor. MediaTek’in HyperEngine 2.0 teknolojisiyle oyunlardaki deneyim de artırıyor. İşlemci bununla birlikte Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’da 6 GHz altı 5G ağlarına da destek sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MediaTek Dimentsity 820, Snapdragon 765G ve 768G işlemcilerini hedef alıyor

Dimensity 820’nin Qualcomm Snapdragon 765 işlemcisiyle benzer özellikler sunduğunu belirtmekte yarar var. MediaTek, işlemciyi ne zaman piyasaya süreceğini ise henüz paylaşmadı. Yakın zamanda Xiaomi, Oppo ve Motorola gibi üreticilerin telefonlarında Dimensity 820’yi göreceğiz. İşlemciyle ilgili yeni detay gelmesi durumunda bu detayları sizlerle paylaşacağız.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin özür dilemek zorunda kaldığı reklam filmi

İLGİLİ HABERLER