reklamı kapat

POPÜLER

6 bin LEGO parçasıyla yapılan dev AT-AT [Video]

Star Wars‘un ikonik savaş makinelerinden biri olan ve dev yapısıyla düşmanlarına korku salan AT-AT, bu kez LEGO olarak karşımıza çıktı. LEGO’lar ile yaptığı etkileyici yapılarla tanınan Brickvault adlı YouTube kanalının yayınladığı videoda yapılan AT-AT, filmdeki kadar dev olmasa da yine de oldukça görkemli görünüyor.

Resmi AT-AT LEGO setini yeterince büyük bulmayan ve kendi modelini kendisi oluşturan Peter Brookdale‘in bu modelinde toplamda 6 bin adet LEGO parçası bulunuyor. Orijinal parçalardan oluşmadığı için bu seti direkt olarak satın almak mümkün değil ancak gerekli parçaların tedarik edilmesi halinde modelin yapılabileceği ifade ediliyor. Öte yandan videoda modeli yapan kişinin modelin tasarımcısı Brookdale değil BrickVault’tan Charlie Goldburg olduğunu da belirtelim.

Modelle ilgili bazı soruları yanıtlasa da yapım aşamalarıyla ilgili detaylar barındırmayan video, hızlandırılmış olmasına rağmen 14 dakika sürüyor. Bu da aslında yapımın ne kadar uzun sürdüğünü ortaya koyuyor. Eğer bu süre sizin için uzunsa YouTube’un hızlandırma özelliğini de kullanarak yapım aşamasını çok daha hızlı bir şekilde izleyebilirsiniz.