reklamı kapat

POPÜLER

Audi S8 Plus
Audi S8 Plus
Audi S8 Plus
Audi S8 Plus
Audi S8 Plus
Audi S8 Plus

605 beygir güç üreten Audi S8 Plus tanıtıldı

Audi, amiral gemisi otomobili S8’in en yüksek performanslı modelini görücüye çıkardı. Şirketin üst segmente konumlandırdığı otomobil S8 Plus adını taşıyor. Tasarım açısından piyasada satılan S8’e benzeyen otomobil, farkını bünyesinde barındırdığı motorla gösteriyor.

520 beygirlik S8’den 605 beygir güç ve 750 Nm tork üreten  çift turbo beslemeye sahip 4 litre hacimli v8 motor sayesinde ayrılan S8 Plus, performans açısından güçlü otomobil satın almak isteyen kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını karşılacağa benziyor. 8 ileri vitesli otomatik şanzımanın kullanıldığı otomobilde dört tekerlekten çekiş sistemi bulunuyor. Saatte 100 kilometre hızlanmasını 3,8 saniyede tamamlayan otomobilin saatteki maksimum hızı ise 250 kilometre. Audi S8 Plus’ın dinamik paketinde maksimum hız miktarının 305 kilometre/saat olduğunu belirtelim. Ayrıca bu pakette karbon seramik fren diskleri ve özel egzoz sistemi yer alıyor.

Otomobilin dış tasarımına baktığımızda piyasadaki S8 modelinden pek de farklı olmadığını görüyoruz. Daha önceki modelde olduğu gibi sportif ve lüks detaylarıyla göze çarpan otomobilde 21 inç çapında jantlar, Matrix LED farlar (standart donanımda var) ve dört çıkışlı egzoz sistemi yer alıyor. Kasım ayının sonunda yollarda görmeye başlayacağımız Audi S8 Plus, 145 bin eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.