reklamı kapat

POPÜLER

Test süreci devam eden yeni Audi S8’in performans sürüşüne konuk olun [Video]

Audi‘nin performans departmanı tarafından yürütülen test süreci devam ederken tanıtım için geriye iki aylık bir süreç kaldı.

Audi, binek segmentte sunduğu en model olan A8’in geliştirme ve test sürecinde artık sona yaklaştı. Geçtiğimiz mart ayı içerisinde tasarım müdürü Marc Lichte’nin A6 ve A7 ile irlikte paylaştığı yeni nesil tasarım çizgileriyle birlikte gelecek olan A8’in performans varyasyonu da yeni sınırlarla birlikte karşımızda olacak. Resmi tanıtım etkinliğinin Temmuz ayı içerisinde Barselona’da yapılması beklenen yeni nesil 8 serisinin S versiyonu son olarak kendini Nürburgring‘de gösterdi. Audi test pilotları tarafından sürüş dinamikler ive sınırları sonuna kadar zorlanan S8 kamuflajlı olarak görüntülenmesine rağmen yeni yapısından bazı izlerini şimdiden ortaya koyuyor.

Çizgilerle birlikte ön ve arka ışıklandırma grubuyla yeni bir karakter çizecek olan serinin bu bölümleri de kendini yeşil cehennemdeki test sırasında az da olsa belli ediyor. Geliştirme süreci Audi Sport tarafından yürütülen yeni S8’in güç ünitesi bölümündeyse maalesef netlik kazanan bir durum şu anlık yok. Beklentiler üzerine sizlerle paylaşacağımız bazı değerlere baktığımızda şu anlık 4.0 litrelik V8 motorun kullanılabileceği ifade ediliyor. Aracın ayrıca halihazırda sunulan varsiyondan 50 ile 80 beygir arasında daha güçlü olması bekleniyor ki bu da üst sınır olarak 600 beygirlik bir çıta demek. Dört tekerlekten çekiş sistemi Quattro’nun standart olarak sunulacağı S8’le ilgili son gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilir, Nürburgring test videosunu haberin girişinden izleyebilirsiniz.

YORUMLAR