reklamı kapat

POPÜLER

Audi RS8

Bir eşi daha yok; Audi RS8 prototipine yakından bakın

Meraklıları için sergi alanında görücüye çıkarılan Audi RS8 prototipi, asla gerçeğe dönüşmemiş bir otomobil olarak tarihteki yerini koruyacak.

Audi ürün gamının R8 ile birlikte en üst noktası olarak nitelendirebileceğimi A8, bu zamana kadar beyaz perde de karşımıza çıkmış bir otomobil. Ailenin diğer üyelerinde olduğu gibi performans kokteyline batırılmış versiyonuyla da 1996 yılından beridir satışa sunulan otomobilin tarihinde ise önemli bir eksiklik göze çarpıyordu. S8 olarak üretilen performans versiyonunun RS rozetine kavuşmamış olması. Pek çok kişi tarafından asla hayata geçmemiş bir proje olarak tahmin edilen Audi RS8, markanın etkinlik merkezi olarak da nitelendirebileceğimiz Forum Neckarsulm binasında karşımıza çıkıyor. Prototip olarak sergi alanında görücüye çıkarılan otomobilde döneminin S8 versiyonuna göre gözle görülür farklar dikkatlerden kaçmıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Audi RS8 prototipini farklı kılan noktalar

Forum Neckarsulm ekibinin resmi sosyal medya hesabından paylaştığı görsellerle gündeme gelen otomobilin, bir önceki jenerasyon S8 üzerine şekillenmiş olması hiç şaşırtıcı değil. Bu da kaputun altında 4.0 litrelik sekiz silindirli makinenin 520 beygir güç ürettiği bilgisini bir kenara not etmemize vesile oluyor. Projeye özel limitlerin artırılıp artırılmadığını ise maalesef bilemiyoruz. RS8’in S8’e oranla hissedilir farklar dışarıdan bakıldığında başlıyor. Gövde paketiyle birlikte çok daha agresif bir görünümün yakalandığı otomobilde, özel tasarım jant setinin ve tercih edilen renk seçeneğinin dominant olduğunu da görebiliyoruz. Kokpit bölümüne geçtiğimiz ise bizleri karbon fiber döşemenin zenginliğiyle donatılmış bir yapı karşılıyor. Bununla birlikte S8’e göre tamamen farklı bir direksiyon simidi, havalandırma çıkışları ve daha az fiziksel tuşun olduğu değişimler göze çarpıyor. Ay başında tanıtılan yeni S8 projesini bile gölgede bırakabilecek olan prototip ile ilgili düşüncelerinizi bize yorum olarak iletebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Audi A8 Pre Sense güvenlik teknolojisi nasıl çalışıyor?