reklamı kapat

POPÜLER

64 MP kamerası ve hafif gövdesiyle dikkat çekiyor; Xiaomi Mi 11 Lite incelemesi

XIAOMI MI 11 LITE KAMERA PERFORMANSI

Gelelim telefonun sunduğu kamera performansına. Telefonda biraz önce de bahsettiğimiz gibi üçlü kamera sistemi yer alıyor. 64 megapiksellik bir ana kameranın yer aldığı telefonda bu çözünürlükte fotoğraflar çekmek için kameram modunda bu modu aktif hale getirmeniz gerekiyor. Telefon standart ayarlarda 16 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraflar çekiyor. Özellikle detay çekimlerde 64 megapiksellik mod işe yarasa da bu özellik fotoğrafların boyutunu artırıyor.

Ortalama bir adet fotoğrafın boyutu 25 MB’a kadar çıkabiliyor. Günlük bir kullanımda 16 megapiksellik çözünürlük yeterli görünüyor. Ana kamera iyi ışıkta güzel fotoğraflara imza atıyor. Ultra geniş açı kamera ve 5 megapiksellik makro kamera da iyi ışıkta beklenen performansı sunuyor.
Düşük ışıkta imdadımıza gece modu desteği yetişiyor. Tüm kameralar gece moduna destek veriyor. Ön kamerada düşük ışıkta çektiğimiz karelerde gren görsek de diğer kameralarda çok fazla grenle karşılaşmadık. Telefonun düşük ışık performansı üst düzey telefonlardaki kadar iddialı olmasa da bu fiyat bandındaki bir telefon için gayet yeterli. 4K video kaydına da destek veren model ön kamerası ise Full HD video kaydına imkan tanıyor. Telefonun hem kamera hem de video performansını genel açıdan başarılı bulduk.