reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

6,68 mm’lik Huawei Ascend P1 S, dünyanın en ince akıllı telefonu

Büyük üreticilerden biri olan Huawei, CES’te dünyanın en ince akıllı telefonu Huawei Ascend P1 S‘i tanıttı. Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemiyle çalışan telefon, yalnızca 6,68 mm kalınlığında. Huawei sadece kasayı inceltmekle yetinmemiş performans olarak da üst seviye bir cihaz ortaya çıkarmayı başarmış. Ascend P1 S’te, 1,5 GHz hızında çalışan Cortex-A9 işlemci ve çift çekirdekli TI OMAP 4460 çip bulunuyor. Dahili RAM’i 1 GB, ROM’u ise 4 GB olan telefonun grafik işleri de SGX 540 GPU’ya emanet.
Huawei Ascend P1 S
Huawei Ascend P1 S’in 4,3 inç büyüklüğündeki Super AMOLED ekranı 540×960 çözünürlük veriyor. Arka yüzdeki LED flaşlı 8 megapiksel kamera, 1080p video kaydı yapabiliyor. Ön yüzdeki kameranın çözünürlüğü ise 1,3 megapiksel. 1.670 mAh pile sahip, MHL-HDMI destekli telefonun metalik siyah, seramik beyazı ve kiraz çiçeği pembesi renk seçenekleri bulunuyor. Fiyatına dair şu an için bilgi verilmeyen Ascend P1 S, yılın ikince çeyreğinde piyasada olacak.

Advertisement

Huawei, Ascend P1 S ile birlikte onunla hemen hemen aynı tasarıma sahip ancak teknik özellikler olarak onun gerisinde olan Ascend P modelini de duyurdu. P’nin, P1 S’e kıyasla en önemli farkı 7,69 mm kalınlığa ve 1800 mAh’lik pile sahip olması.

VİDEO