reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Ascend D Quad XL incelemesi

HUAWEI’NİN YENİ TELEFONU BİRAZ DAHA ERKEN ÇIKSAYDI ORTALIĞI KASIP KAVURACAKTI. ASCEND D QUAD XL, İLERİ SEVİYE KULLANICILARA HİTAP EDEN BİR PERFORMANS TELEFONU. DÜŞÜK ENERJİ TÜKETİMİ İÇİN ÇALIŞAN BATARYA DA CABASI

Huawei’nin dört çekirdekli, 1,5 GHz işlemcili akıllı telefonunun ismi o kadar uzun ve akılda kalıcı olmaktan uzak ki; ezberlemek için fazladan mesai yapmak durumunda kaldık. Ascend D Quad XL, bu uzun model adına rağmen gayet iyi bir çıkış yapan, çok başarılı bir akıllı telefon. Bu senenin şubat ayında Barcelona’daki Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılan Ascend D Quad XL, Huawei’nin piyasanın büyük oyuncuları arasına korkusuzca atladığı bir performans cihazı. Firmanın harflerle ifade ettiği farklı segmentleri olduğundan bu sayfalarda daha önce de bahsetmiştik. Ascend D serisi modellerinden biri olan Quad XL, dört çekirdekli işlemcisi, büyük ve HD çözünürlüklü ekranı ile üst sınıf bir telefon. Çift çekirdekli işlemcili Ascend P1 de üst düzey teknik özelliklere sahip bir modeldi ancak güzel bir dış görünüş, P serisinin olmazsa olmazlarından biri. Bu ay incelediğimiz modelde ise şık bir kasa tasarımından bahsetmek zor.

BÜYÜK KASA
Android 4.0 işletim sistemi ile gelen cihazın kalınlığı 11 mm kadar. Ağırlığı 150 gram. Kolayca yerinden çıkabilen arka kapağın tırtıklı bir yapısı var. Kapağın altında yerinden çıkarılmayan 2.500 mAh’lik pil bulunuyor ki bu, telefonun neden büyükçe bir kasaya sahip olduğunu açıklayabilir. Ancak şikayet etmeden önce her akşam şarj etmek zorunda olmadığınız bir cihazı ne kadar özlediğinizi aklınıza getirin. Kapağın altında sabit pilden başka standart boyda bir SIM ve microSD kart girişleri var. IPS+ teknolojili 4,5 inçlik ekranı 1280×720 piksel çözünürlük sunuyor. Ekranın altında Ice Cream Sandwich’le gelen geri, ana ekran ve menü tuşları bulunurken üst tarafta ön kamera dikkat çekiyor. 326 ppi’lık ekran pek çok yönden kusursuz. Güneş ışığı altında ekranı görebilmek için fazla zorluk çekmeyeceksiniz; çözünürlüğü çok iyi ve görüş açısı da gayet ideal. Yalnız kendine seçtiği rakipler Galaxy S III ve One X olduğuna göre onlara göre eksilerinin ne olduğunu da belirtmemiz gerek; parlaklık ve canlı renkler. Soluk renkler üretse bile Huawei Ascend D Quad XL ekranında film izlemek gerçekten bir keyif. Teknoloji marketlerde televizyon ekranı karşılaştırması yapar gibi filmlerinizi yan yana iki telefonda birden izlemeyeceğinize göre geriye yaslanıp işin tadını çıkarmaya bakın.