reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Ascend D quad kendi sınıfının liderliğine oynuyor

Huawei’nin geçen ay Mobil Dünya Konferansı’nda “dünyanın en hızlısı” iddiasıyla tanıttığı akıllı telefonu Ascend D quad, hatırlayacağınız gibi dört çekirdekli SoC’a (yongada sistem) sahipti. Uygun fiyatlı akıllı telefonlarıyla günden güne daha da sağlam adımlarla pazarda varlığını hissettiren firma, yeni akıllı telefonu ile şu sıralar Android’in en popüler benchmark uygulamalarından birinin cihaz sıralamasında liderliğe oynuyor.

Bir seri sistem fonksiyonunu test eden ve Android’in en popüler benchmark uygulamalarından olan AnTutu Benchmark’ın liderlik sıralamasında Huawei Ascend D quad, LG Optimus 4X HD ve HTC One X de dahil, pek çok markanın amiral gemisi cihazının önünde yer alıyor. Ascend D quad’ın üzerinde yer alan tek cihaz, işlemcisine hız aşırtma yapılmış olan bir Asus Transformer Prime. Benzer bir durum NenaMark v2 için de geçerli. Android’li cihazların özellikle grafik konusundaki yeteneklerini test eden bir yazılım olan NenaMark v2’de de Huawei Ascend D quad, HTC One S, Samsung Galaxy Nexus ve Samsung Galaxy S II gibi rakiplerinin önünde yer alıyor.

Huawei Ascend D quad, 720×1280 çözünürlüklü 4,5 inç ekrana, Huawei’nin kendi geliştirdiği ve 1.2 GHz/1.5 GHz hızında çalışan ARM tabanlı dört çekirdekli K3V2 işlemciye ve 1 GB RAM’e sahip. Tabii benchmark sıralamaları ve puanları her zaman cihazların gerçek performanslarını göstermeyebiliyor. Ayrıca, burada yer alan rakiplerin testlerde kullanılan cihazları henüz son hali verilmemiş cihazlar olabilir. Hatta benchmark uygulamalarının bugüne kadar geliştiriciler tarafından yanıltıldığı da oldu. Tüm bu bilgileri de göz önünde bulundurursak Huawei’nin yeni Android canavarının esas performansını öğrenebilmek için cihazın piyasaya çıkışını beklememiz gerekiyor.

YORUMLAR