reklamı kapat

POPÜLER

7 işletim sistemini aynı anda çalıştırabilen bilgisayar [Video]

Oyunları 4K çözünürlüğünde ve en yüksek detayda oynatan bilgisayarlar artık eskisi kadar şaşırtıcı olmuyor. Ancak ünlü YouTuber LinusTechTips‘in topladığı bilgisayar, 7 ayrı işletim sistemine güç vermesiyle kendisine hayran bırakıyor.

Daha önce birçok çılgın bilgisayar modifikasyonu görmüş olabilirsiniz ancak böyle bir bilgisayara hiç şahit olmadığınıza eminiz. Toplamda 30 bin dolara mal olan bilgisar, gücünü 2 adet 2,6 GHz hızında çalışan 14 çekirdekli işlemciden alıyor. 7 bilgisayarı en iyi şekilde çalıştırabilmek için 256 GB RAM‘in kullanıldığı bilgisayarda yüksek verimlilik sunan 7 adet 4 GB’lık AMD R9 Nano ekran kartı bulunuyor. Tahmin edeceğiniz üzere böylesine güçlü bir canavarı besleyebilmek için oldukça iyi bir güç kaynağı gerekiyor. Bunun için de 1.500W gücünde güç kaynağı kullanılıyor.

Disk yönetim yazılımı sayesinde çalıştırılan 7 bilgisayar tamamen birbirinden ayrı şekilde işlem yapabiliyor. Dolayısıyla bir kullanıcının sildiği dosya diğer kullanıcılarda görünmeye devam ediyor. Ekranların hepsinde ayrı bir oyun açılsa bile yüksek FPS değerlerine ulaşılması dikkat çekiyor. Rüyalarınıza girme potansiyeli yüksek olan bu bilgisayarın neler yapabildiğine haberin görselindeki videodan göz atabilirsiniz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“7 işletim sistemini aynı anda çalıştırabilen bilgisayar [Video]” için bir cevap

  1. Atakan Arısoy dedi ki:

    Disk yönetim yazılımı konusunda ve tek bilgisayarda 7 ayrı mouse ve klavye nasıl çalışır hakkında bilgi vermeniz mümkün mü?