reklamı kapat

POPÜLER

dropbox

7 milyon Dropbox hesabı çalındı!

iCloud skandalıyla başlayan bulut depolama servislerinin güvenlik açığı devam ediyor. Bugün itibarıyla yaklaşık 7 milyon Dropbox hesabı ele geçirildi!

“Hack’lenen” kullanıcı adları ve şifrelerin bir kısmı Pastebin adresinde paylaşıldı. (Şifreler şu an için kullanılamaz halde olduğu için sizinle paylaşıyoruz.) Dropbox’ın güvenirliğini sorgulamak bir yana; paylaşılan şifrelere göz attığımızda, kullanıcıların yine doğum tarihi, tuttuğu takım vb. basit şifreler oluşturduğunu görüyoruz. Çalınan şifrelerde özel karakterlere neredeyse hiç yer verilmezken, rakam-harf kombinasyonu kullananların sayısı bile oldukça az.

Konuyla ilgili acilen açıklama yapan Dropbox, hack’lendmediklerini; ele geçirilen şifre ve kullanıcı adlarının üçüncü parti servisler yoluyla elde edildiğini belirtti. Şimdiye kadar paylaşılan tüm şifrelerin de geçerliliğini yitirdiğini ekledi. Siz yine de bir an önce şifrenizi değiştirmeyi unutmayın.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“7 milyon Dropbox hesabı çalındı!” için 3 cevap

  1. Umut dedi ki:

    Belkide başından beri Buluta veri yedekleme fikri saçmaydı. Artık binler, yüzler değil milyonlarca hesap çalınıyor. “En güvenli bilgisayar, internetsiz bilgisayardır.” sözü çok doğruymuş demek ki.

  2. benbirgaripziyaretci dedi ki:

    reklam kokan hareketler bunlar

  3. Turker dedi ki:

    Şifre değiştirmekten bıktım. Sonunda alacağım 3TB’lık bir bellek bulutla felan uğraşmadan her yedeği oraya alacağım.