reklamı kapat

POPÜLER

Dropbox 100 milyon dolar ödediği uygulamasını kapatıyor

Dropbox fotoğraf galerisi uygulaması Carousel ve e-posta uygulaması Mailbox‘ı kapatma kararı aldı. Mailbox’ı 26 Şubat’ta, Carousel’i ise 31 Mart’ta kullanıma kapatacak olan şirket, Carousel’in pratik özelliklerini Dropbox uygulamasının kendisine taşıyacaklarını ifade ediyor.

Dropbox Blog‘da yer alan bir duyuruyla kullanıcılarını bilgilendiren Dropbox, Mailbox’tan öğrendiklerini de iletişim için yeni yollar geliştirmek için kullanacaklarını dile getiriyor. Dropbox, Mailbox’ı 2013 yılında 100 milyon dolara satın almıştı. Bağımsız bir fotoğraf galerisi uygulaması olan Carousel ise 2014 yılı içinde kullanıma açılmıştı.

Son bir buçuk yılda, kullanıcılarının büyük çoğunluğunun daha pratik olduğu için fotoğraflarını doğrudan Dropbox uygulamasının içinden yönetmeyi tercih ettiğini gördüklerini belirten Dropbox ekibi, Carousel’i kapatma kararını da bu şekilde almış. Fotoğraf ve videolarını Carousel uygulaması üzerinden görüntüleyen kullanıcılar için büyük bir değişiklik olmayacak çünkü multimedya içeriklerini Dropbox’ta görüntülemeye devam edecekler.

Mailbox kullananlar için ise 31 Mart son gün.